reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Zadania kontroli skarbowej na 2011 r.

Aktualizacja: 01.03.2011

Departament kontroli skarbowej Ministerstwa Finansów przygotował zakres zadań dla urzędów kontroli skarbowej na rok 2011. Inspektorzy sprawdzą m.in. obrót paliwami płynnymi, przychody z e-handlu, VAT oraz wykorzystanie środków publicznych. »

Fitch: wpływy z CIT i PIT w budżecie na 2011 r. za optymistyczne

Aktualizacja: 01.03.2011

Wpływy z podatków dochodowych CIT i PIT w budżecie państwa na 2011 r. są założone na zbyt optymistycznym poziomie - wynika z raportu opublikowanego przez agencję Fitch. Według agencji w latach 2011-2013 zadłużenie bezpośrednie samorządów będzie rosło. »

Turnusy rehabilitacyjne zwolnione z VAT

Aktualizacja: 04.03.2011

Minister finansów podpisał rozporządzenie przywracające zwolnienie z VAT usług rehabilitacyjnych świadczonych przez podmioty inne niż zakłady opieki zdrowotnej. Tym samym zasady dotyczące opodatkowania tej formy działalności leczniczej będą takie, jak w 2010 r. »

E-rejestracja spółki z o. o. już wkrótce

Aktualizacja: 28.02.2011

Istnieje już w Polsce e-sąd i elektroniczne postępowanie upominawcze, tymczasem w Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 3658), który jest kolejnym etapem informatyzacji polskiego obrotu prawnego. Projekt nowelizacji reguluje bowiem elektroniczną drogę zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. »

PJN pyta o sytuację podatkową honorowych dawców krwi

Aktualizacja: 28.02.2011

PJN chce od ministra finansów wyjaśnień w sprawie ulg podatkowych dla honorowych dawców krwi. Według niego, choć Ministerstwo Finansów zapewnia, że w tej sprawie nic się nie zmieniło od trzech lat, to krwiodawcy utrzymują jednak, że nastąpiła niekorzystna dla nich zmiana. »

VAT na prasę: od 1 marca bezwzględnie 5 proc.

Aktualizacja: 02.03.2011

Od 1 marca stawka VAT na wszystkie czasopisma specjalistyczne wynosi 5 proc. Ustawa o VAT (Dz.U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 z późn. zm.), która objęła od 1 stycznia dostawę czasopism specjalistycznych stawką 5-proc., w niektórych przypadkach dopuszczała opodatkowanie 0-proc. »

Koszty działań promocyjnych mogą wzrosnąć o 20 proc.

Aktualizacja: 25.02.2011

Planowane zmiany w sposobie naliczania VAT-u mogą spowodować wzrost kosztów prowadzenia działań promocyjnych nawet o 20 proc. - wskazuje firma Deloitte. Firmy będą musiały rewidować plany marketingowe, by nie przekroczyć budżetów przeznaczonych na promocję. »

Zmiana ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Aktualizacja: 25.02.2011

Dnia 20 stycznia 2011 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz niektórych innych ustaw dotycząca przede wszystkim aromatów (środków aromatyzujących). Dla przypomnienia warto dodać, że większość przepisów nowelizacji weszła w życie już 1 marca 2010 roku. »

Podwyżka VAT na odzież i buty dla dzieci od 2012 r.

Aktualizacja: 28.02.2011

Podwyżka VAT na odzież dla niemowląt i ubranka dla dzieci wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r. - Sejm znowelizował ustawę o VAT. Uchwalił też poprawkę PSL, która wprowadza zerową stawkę VAT na usługi portowe. »

Oświadczenie o ubezpieczeniu OC doradców podatkowych

Aktualizacja: 02.03.2011

Do końca lutego doradcy podatkowi składają oświadczenia o zawarciu umowy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. »

MG: projekt ustawy ograniczającej obowiązki informacyjne

Aktualizacja: 25.02.2011

Ponad 3 mld zł rocznie mają zyskać przedsiębiorcy na zaproponowanej przez Ministerstwo Gospodarki redukcji bądź likwidacji uciążliwych obowiązków informacyjnych i barier administracyjnych. Resort przedstawił projekt założeń odpowiedniej ustawy. »

KE wraca do pomysłu ujednolicenia podstawy podatku CIT

Aktualizacja: 24.02.2011

W ramach przeglądu ułatwień dla małych i średnich firm w UE Komisja Europejska wróciła do pomysłu ujednolicenia podstawy opodatkowania od firm CIT. Postulat znalazł się ostatnio w niemieckich propozycjach zacieśniania integracji strefy euro. »

Od 1 marca zmiany w dofinansowaniach z PFRON

Aktualizacja: 24.02.2011

Od 1 marca 2011 r. prawo do emerytury wyklucza możliwość uzyskania dofinansowania z PFRON do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim. »

MF: Na większość usług portowych - zerowa stawka VAT

Aktualizacja: 24.02.2011

Na większość usług portowych obowiązuje zerowa stawka VAT - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Komisja finansów przeciw przyspieszeniu podwyżki VAT

Aktualizacja: 23.02.2011

Wbrew resortowi finansów sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się przeciw przyspieszeniu wejścia w życie podwyżki VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dziecięce oraz za wprowadzeniem zerowego VAT-u na usługi portowe. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama