REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatne szkolenia dla MŚP z zamówień publicznych jeszcze w tym roku. Liczba miejsc ograniczona! [Harmongram]

Bezpłatne szkolenia dla MŚP z zamówień publicznych jeszcze w tym roku. Liczba miejsc ograniczona! [Harmongram]
Bezpłatne szkolenia dla MŚP z zamówień publicznych jeszcze w tym roku. Liczba miejsc ograniczona! [Harmongram]
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało 9 listopada 2023 r. o rozpoczęciu naboru na bezpłatne warsztaty dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zamówień publicznych. Do końca 2023 roku odbędzie się 8 takich warsztatów w największych miastach Polski. Jak się zapisać?

Cykl bezpłatnych szkoleń dla MŚP z zamówień publicznych. Dla kogo?

- Zależy nam na tym, aby polskie przedsiębiorstwa mogły się rozwijać, aby małe firmy stawały się średnie, a średnie – duże. To m.in. udział w zamówieniach publicznych, jest szansą na rozwój, a dzięki naszym warsztatom, firmy zdobędą niezbędną wiedzę. Spotkania będą obywać się stacjonarnie, ponieważ nie bez znaczenia jest też wzajemny kontakt przedsiębiorców, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami - mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
- Wiemy jak cenny w biznesie jest czas, dlatego postaraliśmy się w krótkiej, jednodniowej formule warsztatów skoncentrować jak najwięcej wiedzy. Dlatego też planujemy organizację warsztatów w każdym województwie – nie wszyscy mają czas na przyjazd na szkolenie do Warszawy, więc my przyjedziemy do nich – dodaje wiceminister Kamila Król.

Szkolenia przeznaczone są dla przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorców lub osób zatrudnionych w tym sektorze. Szkolenia adresowane są do firm, które chciałyby rozpocząć działalność na rynku zamówień publicznych.

Autopromocja

Kiedy i gdzie? Harmonogram

Szkolenia rozpoczną się w listopadzie br. i będą realizowane w latach 2023-2025. W 2023 r. odbędzie się 8 szkoleń. 
Harmonogram szkoleń w 2023 r.:
16-11-2023 Olsztyn
17-11-2023 Warszawa
27-11-2023 Lublin
08-12-2023 Białystok
12-12-2023 Rzeszów
12-12-2023 Katowice
13-12-2023 Łódź
14-12-2023 Gdańsk

W latach 2024 i 2025 – odbyć się ma co najmniej 12 w każdym roku. Spotkania odbędą się w każdym województwie (co najmniej dwa szkolenia w każdym województwie, w tym co najmniej jedno w mieście wojewódzkim).

Szkolenia będą jednodniowe, bezpłatne i będą miały charakter warsztatowy. Prowadzone będą przez trenerów, którzy posiadają wiedzę na temat zamówień publicznych, a także doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami.

Cele szkoleń

Szkolenia mają na celu dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP i osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych, w tym specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych. W trakcie szkoleń będą poruszane zagadnienia dotyczące przede wszystkim praktycznych aspektów ubiegania się o zamówienia publiczne, w tym między innymi sposobów wyszukiwania informacji o tych zamówieniach, elektronizacji procesów zakupowych (np. podpisywanie ofert), kluczowych kwestii związanych z przygotowaniem oferty, czy też zakazanych postanowień w projektach umów. Po obyciu szkolenia przedsiębiorca MŚP lub pracownicy będą dysponowali wiedzą pozwalającą im na udział w procedurach zamówieniowych. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a także możliwość dodatkowej konsultacji po zakończeniu szkolenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgłoszenia

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Wypełnij formularz (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8pEtryJk0Gb8wVSQ4UZNCaoxfCPVjNXNn0imHfWrE-ZsILg/viewform).

Ważne

Ważne: Ilość miejsc na każde szkolenie jest ograniczona. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Szkolenia organizowane są przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/szkolenia-dla-przedsiebiorcow.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek u źródła (WHT) w świetle nowych technologii

Podatek u źródła (WHT) może stanowić wyzwanie dla branży informatycznej, w kontekście stale rozwijającej się technologii. Z chęci świadczenia kompleksowych usług, przedsiębiorstwa nabywają różnego rodzaju oprogramowania, dostępy do platform, usługi w chmurze, serwery, urządzenia przemysłowe czy usługi niematerialne. Wykorzystanie najnowszej technologii jest niezbędne, aby oferowane usługi pozostały konkurencyjne na rynku. Często dostawcami takich produktów są zagraniczne spółki, co rodzi wątpliwości – czy nabycie tego rodzaju usług wiąże się z ryzykiem w podatku u źródła?

Obligacje skarbowe - czerwiec 2024 r. Zmiana oprocentowania obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w czerwcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w maju br. Od 27 maja można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Zwrot podatku z Austrii – ile, dla kogo, jak uzyskać (formalności)

Austria to zyskujący na popularności kierunek emigracji zarobkowej wśród Polaków. Jeśli podejmowane zatrudnienie jest legalne, z łatwością można ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wysokość zwrotu może być naprawdę spora, przy małym nakładzie wysiłku ze strony podatnika. 

Dłuższy okres ważności znaków akcyzy do końca 2024 r.

Aktualnie znajdują się w legalnej sprzedaży wyroby winiarskie oznaczone znakami akcyzy, których ważność została przedłużona do 31 grudnia 2024 r.

Sanatorium na koszt ZUS 2024 - choroby psychosomatyczne. Nerwice, lęki, depresja, ciężki stres i inne. Jak uzyskać skierowanie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że cały czas – także w 2024 roku - można skorzystać z rehabilitacji leczniczej w sanatorium na koszt ZUSu. Dotyczy to różnych schorzeń, także psychosomatycznych. 

Podatek od nieruchomości w przypadku najmu lokali mieszkalnych. Kiedy stawka niższa a kiedy nawet 28 razy wyższa?

Wynajęcie swojego mieszkania lub domu nie zwalnia właściciela z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości. Ale w tym przypadku wątpliwe jest jaka stawka podatku od nieruchomości jest właściwa. Ta dla budynków mieszkalnych, czy dla budynków mieszkalnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej? Problem jest istotny, bo ta druga stawka jest ponad 28 razy wyższa.

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe?

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe? Przepisy wskazują na obowiązek przechowania dokumentacji podatkowej do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli przez pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku (o ile nie został zawieszony/przerwany bieg terminu przedawnienia).

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki. Podatnikowi przysługuje możliwość złożenia wniosku o zaliczenie w całości lub w części nadpłaty podatku na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Ma do tego prawo, gdy spełnione są przesłanki zawarte w przepisach Ordynacji podatkowej.

Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

Kontrola podatkowa: czy musi być zapowiedziana. Zasada i wyjątki

Kontrola podatkowa, to oczywiście nic przyjemnego dla podatnika ale czasem się zdarza. Na taką okoliczność trzeba być przygotowanym. W szczególności warto wiedzieć, że taka kontrola z urzędu skarbowego powinna być w większości przypadków zapowiedziana z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ale od tej zasady są niestety liczne wyjątki. Zobaczmy co na ten temat mówią przepisy.

REKLAMA