REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca w KAS - rekrutacja 2025. Gdzie szukać ogłoszeń?

Zielona Linia
Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
Wojciech Napora
kas krajowa administracja skarbowa rekrutacja 2025
KAS rekrutacja 2025 - Krajowa Administracja Skarbowa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Praca w KAS a rekrutacja w 2025 roku. Jakie zadania ma Krajowa Administracja Państwowa? Kto może pracować w KAS? Gdzie szukać ogłoszeń? Jakie są wymagania są w trakcie rekrutacji w 2025 roku?

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)

Krajowa Administracja Skarbowa jest administracją rządową, która dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej. Zapewnia obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych. Krajową Administrację Skarbową tworzą członkowie służby cywilnej oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Jakie są najważniejsze różnice między pracą w służbie cywilnej a Służbie Celno-Skarbowej? Wyjaśnia Wiesław Kuc, Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku: Korpus służby cywilnej obejmuje pracowników i urzędników służby cywilnej, zatrudnianych na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Z kolei Służba Celno-Skarbowa to jednolita, umundurowana formacja o charakterze służby, gdzie funkcjonariusze są mianowani i pełnią obowiązki w ramach stosunku służbowego. Różnią nas także wykonywane zadania. Typowe zadania członków korpusu służby cywilnej w KAS to m.in. obsługa oraz wsparcie podatników w realizacji obowiązków podatkowych, prowadzenie postępowań podatkowych, realizacja czynności egzekucyjnych, czy też prowadzenie kontroli podatkowych. Natomiast funkcjonariusze w ramach KAS m.in. kontrolują przestrzeganie przepisów prawa celnego, dokonują odpraw podróżnych i towarów na przejściach granicznych, czy też kontrolują pojazdy w celu zapobiegania przemytowi nielegalnych towarów.

REKLAMA

Autopromocja

Praca w KAS - gdzie szukać?

Co powinna zrobić osoba zainteresowana pracą w KAS? - Osoby zainteresowane pracą w KAS zachęcamy do śledzenia ogłoszeń publikowanych m.in. na naszej stronie internetowej www.gov.pl/ias-bialystok. W zakładce „Kariera” można znaleźć zarówno informacje o wolnych etatach w służbie cywilnej, jak i w Służbie Celno-Skarbowej. Ogłoszenia o naborach do służby cywilnej publikowane są także w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) pod adresem https://nabory.kprm.gov.pl/ - wyjaśnia Wiesław Kuc. Tak więc osoby zainteresowane pracą w KAS powinny przede wszystkim śledzić strony internetowe właściwych miejscowo placówek Krajowej Administracji Skarbowej.

Rekrutacja do KAS 2025 - test sprawności fizycznej

- W związku z tym, że postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej jest procesem wieloetapowym, trwa około 7-8 miesięcy. Tyle czasu upływa od momentu złożenia dokumentów przez kandydatów do momentu mianowania do służby – mówi Wiesław Kuc.

Na postępowanie rekrutacyjne do KAS (do Służby Celno-Skarbowej) składają się m.in. test wiedzy, test psychologiczny, test sprawności fizycznej, test kompetencyjny, rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska. Wiesław Kuc wyjaśnia na czym polega test sprawności fizycznej:

W trakcie testu sprawności fizycznej kandydaci wykonują następujące ćwiczenia: uginanie ramion w podporze przodem (pompki), skłony tułowia w przód z leżenia tyłem (brzuszki), bieg na 600 m w przypadku kobiet lub na 1000 m w przypadku mężczyzn. Zakres testu, kolejność wykonywania ćwiczeń oraz progi zaliczeniowe (uzależnione od wieku kandydata) wynikają z rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 września 2021 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji o rekrutacji do KAS w Białymstoku można przeczytać tu: https://www.gov.pl/web/ias-bialystok/kariera

Informacji o naborach w innych placówkach KAS należy szukać na poszczególnych stronach internetowych tych placówek i w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

Zachęcamy do przeczytania całych rozmów, które jako Zespół redakcyjny Zielonej Linii przeprowadziliśmy z Małgorzatą Bywanis-Jodlińską, Dyrektor KSAP i Wiesławem Kucem, Zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku:

Rozmowa o rekrutacji do Krajowej Administracji Skarbowej i pracy w tej organizacji (https://zielonalinia.gov.pl/-/rozmowa-o-rekrutacji-do-krajowej-administracji-skarbowej-i-pracy-w-tej-organizacji)

Polecamy: Obowiązki kierownika jednostki w zakresie rachunkowości – obejmowanie, delegowanie, wykonywanie. Poradnik Rachunkowości Budżetowej nr 3/2024

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ordynacja podatkowa - liczne zmiany od 2026 r. Przedawnienie, zapłata podatku, zwrot nadpłaty, MDR i kilkadziesiąt innych nowości w projekcie nowelizacji

W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany są bardzo liczne i mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. Ministerstwo Finansów informuje, że celem tej nowelizacji jest poprawa relacji między podatnikami i organami podatkowymi, zwiększenie efektywności działania organów podatkowych oraz doprecyzowanie przepisów, których stosowanie budzi wątpliwości. Zobaczmy jakie zmiany czekają podatników od początku przyszłego roku.

Obowiązkowe e-Doręczenia od 1 kwietnia 2025 r. dla firm zarejestrowanych w KRS. Jak założyć skrzynkę i aktywować Adres do Doręczeń Elektronicznych (ADE)

W komunikacie z 27 marca 2025 r. Poczta Polska przypomina o nadchodzącym terminie: 1 kwietnia 2025 r., kiedy to obowiązek korzystania z systemu e-Doręczeń zostanie rozszerzony na przedsiębiorstwa zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym przed początkiem bieżącego roku.

Ekologiczne opakowania w e-handlu - ogromne wyzwanie dla logistyki

Europejski klient e-commerce ma sprzeczne oczekiwania wobec opakowań, w których dostarczane są jego zamówienia. Domaga się ekologicznych rozwiązań, ale rzadko zrezygnuje z zakupu, jeśli nie otrzyma alternatywy zrównoważonej klimatycznie. Nie chce też płacić za spełnienie postulatów środowiskowych, a długa lista rozbieżności generuje ogromne wyzwania po stronie sprzedawców i logistyki. Ekologiczna rewolucja nie jest tania, dodatkowo nowe unijne przepisy wymuszają daleko idące zmiany w procesie realizacji zamówień.

Praca w KAS - rekrutacja 2025. Gdzie szukać ogłoszeń?

Praca w KAS a rekrutacja w 2025 roku. Jakie zadania ma Krajowa Administracja Państwowa? Kto może pracować w KAS? Gdzie szukać ogłoszeń? Jakie są wymagania są w trakcie rekrutacji w 2025 roku?

REKLAMA

Roczne zeznanie podatkowe CIT tylko do 31 marca. Jak złożyć CIT-8

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. CIT-8 można złożyć także elektronicznie w serwisie e-Urząd Skarbowy bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

PKPiR 2026: będzie 15 poważnych zmian i nowe rozporządzenie od 1 stycznia. Terminy wpisów, dodatkowe kolumny do KSeF, dowody księgowe i inne nowości

Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (pkpir). Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 r. Sprawdziliśmy co się zmieni w zasadach prowadzenia pkpir w porównaniu do obecnego stanu prawnego.

Odpisy amortyzacyjne spółek nieruchomościowych

Najnowsze orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) przynoszą istotne zmiany dla spółek nieruchomościowych w zakresie możliwości rozpoznawania odpisów amortyzacyjnych w kosztach podatkowych. W styczniu tego roku NSA w kilku wyrokach (sygn. II FSK 788/23, II FSK 789/23, II FSK 987/23, II FSK 1086/23, II FSK 1652/23) potwierdził korzystne dla podatników stanowisko wojewódzkich sądów administracyjnych (WSA).

CIT estoński a optymalizacja podatkowa. Czy to się opłaca?

Przedsiębiorcy coraz częściej poszukują skutecznych sposobów na obniżenie obciążeń podatkowych. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest estoński CIT. Czy rzeczywiście ta forma opodatkowania przynosi realne korzyści? Przyjrzyjmy się, na czym polega ten model, kto może z niego skorzystać i jakie są jego zalety oraz wady dla polskich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Składka zdrowotna w 2026 roku – będzie ewolucja czy rewolucja?

Planowane na 2026 rok zmiany w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców stanowią jeden z najbardziej dyskutowanych tematów w sferze podatkowej, mimo iż sama składka podatkiem nie jest. Tak jak każda kwestia dotycząca finansów osobistych a równocześnie publicznych, wywołuje liczne pytania zarówno wśród prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i wśród polityków, gdzie widoczne są wyraźne podziały.

Podatnik już nie będzie karany za przypadkowe błędy, nie będzie udowadniał niewinności

Szef rządu Donald Tusk poinformował, że za niecelowe, przypadkowe błędy nie będzie się już karać podatnika. Teraz to urząd skarbowy będzie musiał udowadniać jak jest.

REKLAMA