| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Nowy termin do złożenia deklaracji PIT-6 od 2016 roku

IFK poleca: Nowy termin do złożenia deklaracji PIT-6 od 2016 roku

Od 1 stycznia 2016 r. zmianie ulegnie termin do złożenia deklaracji do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej (PIT-6). Termin ten zostanie przesunięty z 30 listopada roku poprzedzającego rok podatkowy na 20 stycznia roku podatkowego.

W terminie do dnia 20 stycznia 2016 r. deklarację PIT-6 złożą wyłącznie podatnicy, którzy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 r. będą ustalać na podstawie norm szacunkowych. Na podstawie tej deklaracji urząd skarbowy ustali wysokość zaliczek na 2016 r.

Deklaracji PIT-6 na 2016 r. nie będą mieli obowiązku składać podatnicy:

  1. którzy zdecydowali, że dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 r. będą ustalać na podstawie prowadzonej podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych.
  2. zobowiązani do ustalania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej w 2016 r. na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych.

Podatnicy z pkt 1 i 2 będą wpłacać zaliczki na podatek dochodowy od dochodu wynikającego z pkpir lub ksiąg rachunkowych. Zaliczki te nie będą ustalane decyzją naczelnika urzędu skarbowego.

Monitor Księgowego – prenumerata

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Źródło: Ministerstwo Finansów

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »