| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Uwaga na fałszywe maile z ZUS

IFK poleca: Uwaga na fałszywe maile z ZUS

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami dotyczącymi zaległości składkowych na ubezpieczenia społeczne. Zawierają one zawirusowane oprogramowanie.

W ostatnich dniach część płatników poinformowała Zakład Ubezpieczeń Społecznych o rozsyłanych w sieci mailach, które mówią o konieczności zapłacenia zaległych składek na ubezpieczenia społeczne za miniony miesiąc.

Polecamy: Monitor prawa pracy i ubezpieczeń

W polu nadawcy takich e-maili widnieje nazwa i adres jednego z oddziałów ZUS. E-mail zawiera również załącznik, do którego dostęp uzyskuje się po wpisaniu hasła – frazy "zus".

UWAGA: załącznik jest zawirusowany.

ZUS przypomina, że mailowo kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy takiego kontaktu zażyczyli sobie za pośrednictwem profilu na Platformie Usług Elektronicznych. Dodatkowo, korespondencja mailowa z ZUS zawsze zawiera wskazanie imienne doradcy wraz z danymi kontaktowymi.

Układ ratalny z ZUS korzystny dla płatnika

ZUS apeluje do wszystkich, którzy otrzymają podejrzanego maila, sygnowanego jakoby przez ZUS, o nieotwieranie załącznika i nieodpowiadanie nadawcy. Informację o otrzymaniu takiej korespondencji należy kierować do najbliższej placówki ZUS lub na adres Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS: cot@zus.pl.

Źródło: ZUS

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »