| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Świadectwa pracy do zmiany

Świadectwa pracy do zmiany

Obradujące w Gdańsku prezydium KK NSZZ "Solidarność" zgłosiło uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy, sposobu i trybu jego wydania, prostowania i uzupełniania.

"Solidarność" stoi na stanowisku, że 3-dniowy termin na przedłożenie świadectwa pracy w celu uzupełnienia jego treści w przypadku prawomocnego orzeczenia sądu pracy o odszkodowaniu na rzecz pracodawcy z tytułu nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę  jest zbyt krótki. Najkrótszym możliwym terminem powinien być termin tygodniowy.

Jednocześnie Związek oczekuje, że w projekcie pojawi się punkt dotyczący dokładnego oznaczenia pracodawcy. Według Kodeksu pracy pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudniają one pracowników. Jednak samo umocowanie osoby upoważnionej w oddziale do dokonywania czynności z zakresu prawa pracy nadane przez zarząd nie przesądza jeszcze o statusie oddziału jako pracodawcy. Dlatego niezbędne jest dokładne oznaczenie pracodawcy w świadectwie pracy.

Źródło: NSZZ Solidarność

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

Zobacz także: Kadry

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

MyAdvice

MyAdvice jest nowoczesną kancelarią prawno-podatkową, oferującą kompleksową obsługę przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »