Umowa podatkowa z Malezją
REKLAMA
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Adam W. Jelonek oraz wiceminister finansów Malezji Datuk Ahmad Maslan podpisali 8 lipca 2013 r. w Kuala Lumpur umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Malezji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, wraz z protokołem do umowy.
REKLAMA
Umowa zastąpi analogiczną umowę polsko-malezyjską z 16 września 1977 r.
Umowa podatkowa między Polską a Belize
Zapraszamy na forum Księgowość
Znajdzie ona zastosowanie między innymi do opodatkowania dochodów z nieruchomości, prowadzenia działalności gospodarczej w drugim państwie, zysków kapitałowych, wynagrodzeń oraz emerytur i rent. W przypadku tzw. dochodów pasywnych, umowa ustala stawki podatku pobieranego u źródła na 10 proc. w przypadku odsetek, 8 proc. w przypadku należności licencyjnych i opłat za usługi techniczne, natomiast w przypadku dywidend na 5 proc. kwoty dywidend brutto.
Współpraca w zakresie odzyskiwania podatków
Grupa G-7 za walką z unikaniem podatków
Zgodnie z podpisaną umową metoda zaliczenia proporcjonalnego pozostanie podstawową metodą unikania podwójnego opodatkowania stosowaną przez Polskę. Nowa konwencja zawiera ponadto pełną klauzulę wymiany informacji, zgodną ze standardem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
Tekst umowy jest dostępny na stronie internetowej www.finanse.mf.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat