REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Piotr Duda: Zrobimy wszystko, aby wyrzucić rosyjskie związki zawodowe ze światowej federacji

Piotr Duda: zastanowimy się nad opuszczeniem międzynarodowych struktur przez „Solidarność”
Piotr Duda: zastanowimy się nad opuszczeniem międzynarodowych struktur przez „Solidarność”
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zrobimy wszystko, aby ze Światowej Federacji Związków Zawodowych wyrzucić Federację Niezależnych Związków Zawodowych Rosji. Jeżeli tak się nie stanie, To zastanowimy się nad opuszczeniem międzynarodowych struktur przez „Solidarność” – Piotr Duda.

Rosyjskie związki zawodowe popierają inwazję na Ukrainę

"Przewodniczący rosyjskich związków Michaił Szmakow mówił o denazyfikacji Ukrainy i mówił o tym, że prezydent Zełenski to hitlerowiec. To jest sytuacja skandaliczna i Światowa Federacja Związków Zawodowych opieszale podchodzi do tego, prosi rosyjską federację o zmianę stanowiska, ale nie podjęła dotychczas stanowczych działań" – podkreślił Piotr Duda.

Autopromocja

Możliwość wystąpienia z międzynarodowych struktur

"Jeżeli Światowa Federacja Związków Zawodowych tak dalej będzie postępować, to będziemy się zastanawiać nad tym, czy chcemy być w tej Federacji i siedzieć przy stole z ludźmi, którzy mają krew na rękach. Jeżeli chcą faktycznie działać w taki sposób, to my ustąpimy z międzynarodowych struktur, a w naszych miejsce niech sobie przyjmą związkowców chociażby z Korei Północnej, bo to jest ich widocznie taka struktura i niech w ten sposób sobie działają. Oni nas kompletnie nie rozumieją, to inny świat. My jesteśmy blisko granicy ukraińskiej i wiemy, że Ukraińcy walczą także za naszą wolność, a my robimy, co możemy żeby im pomóc” – kontynuował szef "Solidarności".

NSZZ "Solidarność"  apelował o usunięcie przedstawicieli rosyjskich związków ze światowych struktur

"Wszystko rozpoczęło się od tego, że zwróciliśmy się do władz rosyjskich związków zawodowych, aby się jasno określili, po której są stronie. Nie musieliśmy długo czekać, bo oficjalnie poparli w całej rozciągłości mordercę i ludobójcę Putina" – poinformował Duda.

Podkreślił on, że władze "Solidarności" mają wątpliwości co do intencji międzynarodowych struktur związkowych.

"Niestety, europejskie związki zawodowe to w większości są związki socjalistyczne albo komunistyczne. Oni nie mogą tego pojąć, że w Polsce może być związek zawodowy, który ma wartości chrześcijańskie oraz naukę społeczną kościoła wpisane w swoim statucie i ma za patrona błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Ci związkowcy wywodzą się z głębokiego komunizmu i socjalizmu i nie mogą tego pojąć, a my nie możemy sobie pozwolić na to, aby na spotkaniach europejskich obrady były rozpoczynane +Międzynarodówką+ (hymnem socjalistów – PAP), bo też tak się zdarzało, a ja wtedy wychodziłem z sali. Niestety takie rzeczy się dzieją".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Skandynawskie związki zawodowe również wspierają Ukrainę ale to za mało

Duda przekazał także, że sprzymierzeńcami "Solidarności" w kwestii wykluczenia Rosji z międzynarodowych struktur są związki skandynawskie, ale jest to mniejszość.

"W kuluarach popierają nas wszyscy, ale jak przychodzi do głosowania, to różnie to wygląda" – zakończył Duda. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zawieszenie projektu CPK to zły sygnał także dla mniejszych firm

„Zawieszenie” projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego to zły sygnał również dla mniejszych firm. Czy małe firmy mogą mieć kłopoty przez zawieszenie projektu CPK? Firma zaangażowana w projekt CPK raczej nie dostanie kredytu.

3 czerwca 2024 r. upływa termin na złożenie wniosku o zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej

Do 3 czerwca 2024 r. przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej za ubiegły rok. Jakie są skutki nie zrobienia tego w terminie, co się stanie z nadpłatą?

Zmiana wzoru i miejsc naklejania znaków akcyzy na wyroby winiarskie [KOMENTARZ]

Komentarz prezes Magdaleny Zielińskiej Związku Pracodawców Polskiej Rady Winiarstwa.

Cyberbezpieczeństwo w branży TSL – nowe wymogi. Co zmieni unijna dyrektywa NIS 2 od 17 października 2024 roku?

Dyrektywa NIS 2 wymusza na firmach konieczność wdrożenia strategii zarządzania ryzykiem. W praktyce oznacza to, że muszą zabezpieczyć swoje systemy komputerowe, procesy bezpieczeństwa oraz wiedzę swoich pracowników na tyle, by zapewnić funkcjonowanie i odpowiednio szybką reakcję w przypadku ataku hakerskiego. Od 17 października 2024 roku wszystkie kraje członkowskie powinny zaimplementować dyrektywę w swoim systemie prawnym.

Nawet 8%. Lokaty bankowe – oprocentowanie pod koniec maja 2024 r.

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec maja 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wzrosło w maju do nieco ponad 5,7%.

ZUS pobrał 4000 zł od wdowy. 20 680,00 zł udziału w emeryturze zmarłego [Mąż nie skorzystał z emerytury]

Wdowa otrzymała wypłatę gwarantowaną 20 680,00 zł (udział w emeryturze zmarłego męża w zakresie subkonta). ZUS pobrał (jako płatnik PIT) 4000 zł i przekazał te pieniądze fiskusowi. ZUS wykonał prawidłowo przepisy podatkowe ustalające podatek na prawie 1/5 płatności. ZUS jest tu tylko pośrednikiem między wdową a fiskusem.

8-procentowy VAT nie dla domków letniskowych

Zgodnie z obecną praktyką organów podatkowych 8-procentowy VAT może być stosowany wyłącznie przy wznoszeniu budynków mieszkalnych przeznaczonych do stałego zamieszkania, zatem przedsiębiorcy budujące domki letniskowe lub rekreacyjne muszą wystawiać faktury z 23-procentowym VAT. 

Faktura korygująca 2024. Czy można zmienić dane nabywcy na zupełnie inny podmiot?

Sprzedawca wystawił fakturę VAT na podmiot XYZ Sp. z o.o., jednak właściwym nabywcą był XYZ Sp. k. Te dwa podmioty łączy tylko nazwa „XYZ” oraz osoba zarządzająca. Są to natomiast dwie różne działalności z różnymi numerami NIP. Czy w takiej sytuacji sprzedawca może zmienić dane nabywcy widniejące na fakturze poprzez fakturę korygującą, tj. bez konieczności wystawiania tzw. korekty „do zera” na XYZ Sp. z o.o., i obciążenie XYZ Sp. k. tylko poprzez korektę i zmianę odbiorcy faktury? 

Nowy sposób organów celno-skarbowych na uszczelnienie wywozu towarów podlegającym sankcjom na Rosję

Oświadczenie producenta o tym, iż wie kto jest kupującym i sprzedającym towar oraz o tym, iż wie, że jego wyprodukowany towar będzie przejeżdżał przez Rosję w tranzycie i zna końcowego użytkownika produktu, ma być narzędziem do ograniczenia wywozu towarów które są wyszczególnione w rozporządzeniu Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.

Opóźnienia w zapłacie w podatku dochodowym - skutki

Przedsiębiorcy mają wynikający z przepisów podatkowych obowiązek płacenia różnych podatków. W tym także podatków dochodowych: PIT – podatek dochodowy od osób fizycznych i CIT – podatek dochodowy od osób prawnych (w przypadku np. spółek z o.o. czy akcyjnych). Każde opóźnienie w zapłacie podatku – także podatku dochodowego grozi nie tylko obowiązkiem obliczenia od zaległości podatkowych odsetek ale także odpowiedzialnością karną skarbową. Zaległość podatkowa, to także może być problem pracowników, którzy nie zapłacili podatku dochodowego PIT wynikającego z rocznego zeznania podatkowego.

REKLAMA