| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Inne > Czas pracy rejestrowany wirtualnie

Czas pracy rejestrowany wirtualnie

Do niedawna rynek czytników RCP obfitował wyłącznie w bardzo kosztowe rozwiązania. Ten stan rzeczy powoli ulega zmianie. Daje się zaobserwować również zwiększone zainteresowanie przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego. Korzyści płynących z zastosowań tego typu urządzeń jest wiele, a firma, nawet pomimo wydatków na infrastrukturę, paradoksalnie może zaoszczędzić.

Nie każde przedsiębiorstwo decyduje się jednak na wdrożenie czytników RCP. Powodem może być mimo wszystko cięcie kosztów lub też specyfika konkretnej działalności, która wyklucza taką możliwość. Ciężko przecież o to, by pracownicy terenowi rejestrowali swój czas pracy w siedzibie firmy. M.in. w odpowiedzi na te potrzeby, producenci oprogramowania stworzyli tzw. wirtualne rejestratory czasu pracy.

Wirtualny rejestrator czasu pracy to nic innego, jak specjalna strona internetowa dostępna pod konkretnym, znanym tylko pracownikowi i odpowiednio zabezpieczonym adresem. Stronę tę można wyświetlić na urządzeniach mobilnych, typu smartfon czy tablet, oraz na tradycyjnych komputerach PC. Słowem, na wszystkim, co posiada dostęp do Internetu oraz dowolną przeglądarkę stron WWW. Na uruchomionej stronie wyświetlają się pola, w których trzeba wpisać login i hasło (lub nazwę użytkownika i PIN), a po zalogowaniu pojawia się aktualny czas oraz seria przycisków, którym przypisane są konkretne akcje, takie jak np.: wejście, wyjście, wyjście służbowe, powrót służbowy czy wyjście prywatne i powrót prywatny.

Wirtualny rejestrator czasu pracy dobrze sprawdzi się w każdym biurze, a koszty jego wdrożenia nie będą wysokie. Każdy będzie mógł skorzystać z niego zarówno przy swoim stanowisku, jak i przy ogólnie dostępnym komputerze czy tablecie. Dzięki niemu, oprogramowanie kadrowe nawet w czasie rzeczywistym otrzyma informacje o wejściu lub wyjściu pracownika.

Zmiana czasu pracy wymaga zgody pracowników

Jako że pracownik zazwyczaj potwierdza swoją obecność numerem karty dostępu i kodem PIN, nic nie stoi na przeszkodzie, by wirtualne rejestratory wykorzystać do rejestracji czasu pracy pracowników mobilnych. Potrzebny będzie jedynie dostęp do Internetu oraz możliwość skorzystania z dowolnej przeglądarki stron WWW.

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Przy tym wszystkim nie należy zapominać, że niezbędny będzie jeszcze odpowiedni program kadrowy, którym umożliwi obróbkę zebranych w ten sposób danych, nierzadko przesyłanych w czasie rzeczywistym. Stojąc zatem przed wyborem odpowiedniego programu, warto dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, iż wielu producentów oferuje bezpłatne integracje oprogramowania kadrowego z rejestratorami kupionymi u nich.


Autor: RESET2 Sp. z o.o.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Wirtualne rejestratory czasu pracy /fot. Fotolia
Wirtualne rejestratory czasu pracy /fot. Fotolia

Darowizny, spadki, testamenty12.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »