| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Opłaty za nielegalny pobór energii nie są opodatkowane VAT

Aktualizacja: 24.06.2008

Elektrownia, która wykryje nielegalny pobór energii, może nałożyć na nielegalnego poborcę opłatę, która jest odszkodowaniem i nie podlega opodatkowaniu VAT. »

Zaniżenie akcyzy powoduje skutki w VAT

Aktualizacja: 23.06.2008

Organy podatkowe, w razie stwierdzenia zaniżenia zobowiązania podatkowego w akcyzie, automatycznie przyjmują zaniżenie należnego VAT. »

Prezydent nie przywróci certyfikatu bez egzaminu

Aktualizacja: 24.06.2008

Zmiany w ustawie o rachunkowości spowodują, że nie uzyska się certyfikatu księgowego bez egzaminu. Prezydent nie podejmie inicjatywy, aby zmienić ten przepis. »

Korzystna metoda rozliczeń pozwoli uniknąć podatku

Aktualizacja: 23.06.2008

Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską i Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. »

Tusk krytycznie o propozycjach podatkowych ws. cen paliw

Aktualizacja: 23.06.2008

Premier Donald Tusk skrytykował w piątek po zakończeniu szczytu w Brukseli zgłaszane m.in. przez Francję propozycje interwencji podatkowych w reakcji na wysokie ceny paliw na świecie. »

Kłopoty z ustaleniem zamieszkania

Aktualizacja: 20.06.2008

Określając miejsce zamieszkania dla celów podatkowych, należy brać pod uwagę nie tylko przebywanie podatnika w danym kraju, ale też zamiar stałego pobytu w tym państwie. »

Najem lokalu z kasą fiskalną

Aktualizacja: 20.06.2008

Zgodnie z projektem rozporządzenia kolejni podatnicy mieliby obowiązek instalowania kas. Wynajmujący mieszkania musieliby stosować kasę fiskalną lub zarejestrować się jako podatnicy VAT. Instalowania kasy można by jednak uniknąć w przypadku przekazywania zapłaty pocztą lub na rachunek bankowy. »

Odszkodowania po ugodzie sądowej bez podatku

Aktualizacja: 20.06.2008

Nie będzie trzeba płacić podatku od odszkodowania przyznanego przez sąd zarówno na podstawie wyroku, jak i zawartej ugody. »

Lewica chce zniesienia podatku Religi

Aktualizacja: 20.06.2008

Klub Lewicy chce zniesienia tzw. podatku Religi, odprowadzanego przez ubezpieczycieli od umów komunikacyjnego OC. Zdaniem wiceszefowej sejmowej komisji finansów Anity Błochowiak, rozwiązanie to nie sprawdza się w praktyce. »

Osiągających dochody tylko w Austrii ominie podatek w Polsce

Aktualizacja: 20.06.2008

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską a Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. »

Firmy łatwiej wycenią swoje produkty

Aktualizacja: 20.06.2008

Przy obliczaniu kosztu wytworzenia produktu niewielkie spółki uwzględnią zarówno wydatki bezpośrednie, jak i pośrednie. Będzie to dla tych firm istotne ułatwienie. »

Spadek poświadczony u notariusza trzeba zgłosić

Aktualizacja: 19.06.2008

Notarialne poświadczenie dziedziczenia uprawni do całkowitego zwolnienia z podatku. Notariusz nie wyręczy podatnika w dokonaniu zgłoszenia spadku fiskusowi. Miesięczny termin na zgłoszenie liczy się od dnia zarejestrowania poświadczenia dziedziczenia. »

Komisja Europejska pracuje nad ułatwieniami dla małych firm

Aktualizacja: 19.06.2008

Projekt zmian w Dyrektywach Rachunkowych zakłada wprowadzenie możliwości zwolnienia niektórych spółek z tworzenia skonsolidowanych sprawozdań. »

Dokumenty elektroniczne zastąpią papierowe druki

Aktualizacja: 19.06.2008

Nowy Wspólnotowy Kodeks Celny wprowadzi deklaracje elektroniczne. Mają one w przyszłości wyeliminować druki papierowe. »

Informację PIT-11 prześlemy elektronicznie

Aktualizacja: 19.06.2008

Resort finansów przygotował dwa projekty rozporządzeń, które dostosowują przepisy o e-deklaracjach do zmian w podatkach oraz określają ich strukturę logiczną. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Edustacja.pl

Portal szkoleniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »