| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcja ostrzegawcza w skarbówce

Aktualizacja: 04.03.2008

Pracownicy skarbówki rozpoczynają akcję ostrzegawczą w związku z brakiem środków na podwyżkę wynagrodzeń i reformę. Od 10 marca akcję odczują też podatnicy. »

Skutki zmian podatku od towarów i usług mogą okazać się przykre

Aktualizacja: 03.03.2008

Firma, która kupiła samochód i nie odliczyła VAT, będzie go musiała zapłacić, sprzedając auto. Ten niekorzystny skutek wywołają planowane zmiany w ustawie o VAT. Mogą one także umożliwić wyłudzenia podczas korekty faktur i utrudnić życie eksporterom - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Znajomym można wypełnić zeznanie PIT tylko bezpłatnie

Aktualizacja: 03.03.2008

Bezpłatne sporządzanie deklaracji rodzinie lub znajomym nie jest doradztwem podatkowym. Tylko udzielanie odpłatnej pomocy podatnikom można uznać za czynności doradztwa podatkowego. Żeby jednak podpisać za kogoś deklarację, trzeba mieć upoważnienie. »

Plan Tuska zniesienia podatku Belki niewykonalny

Aktualizacja: 03.03.2008

To katastrofa, grozi potężne zamieszanie - mówią specjaliści z rynku kapitałowego o pomyśle premiera, by znosić tzw. podatek Belki na raty. Donald Tusk chciałby zwolnić z podatku zyski z lokat bankowych, a pozostawić opodatkowane dochody z giełdy »

Jednolity tekst ustawy o PIT jest potrzebny jak najszybciej

Aktualizacja: 03.03.2008

Ustawa o PIT od wydania tekstu jednolitego w 2000 roku była zmieniana 105 razy. W takiej sytuacji podatnicy łatwo mogą popełniać błędy w rozliczeniach z fiskusem. Marszałek Sejmu powinien jak najszybciej ogłosić nowy tekst jednolity tej ustawy. »

Tusk: prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie PSL

Aktualizacja: 03.03.2008

Premier Donald Tusk uważa, że prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie koalicyjnego PSL. Jak dodał, są prowadzone rozmowy z ludowcami o wprowadzeniu takiego podatku. »

Mniej obligatoryjnych zwolnień

Aktualizacja: 03.03.2008

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Służbie Celnej, która likwiduje obowiązek zwolnienia celnika tymczasowo aresztowanego lub przeciwko któremu wniesiono akt oskarżenia. »

Częściej poprawiamy PIT-y

Aktualizacja: 29.02.2008

W 2007 roku przeprowadzono o 25 proc. mniej kontroli skarbowych. Jednak wpłaty do kasy fiskusa były wyższe o ponad 88 mln zł. Podatnicy 15 razy częściej niż w 2006 roku składali korekty zeznań. »

VAT: źle opodatkowujemy biura podróży i doradców

Aktualizacja: 29.02.2008

Za niepełne wdrożenie unijnych przepisów o VAT dotyczących miejsca świadczenia usług oraz brak zmian w opodatkowaniu biur podróży Polska została upomniana przez Komisję Europejską. »

Eko-podatek od lodówki i telewizora

Aktualizacja: 29.02.2008

Myślisz o kupnie lodówki? Zaplanuj w budżecie 50 zł więcej. Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić opłaty, by zmusić Polaków do recyklingu zużytego sprzętu elektrotechnicznego »

Celnicy walcząc o podwyżki zyskają więcej uprawnień

Aktualizacja: 29.02.2008

Celnikom zostaną przywrócone czynności operacyjno-rozpoznawcze. Będą też mogli zatrzymywać osoby, jak w postępowaniach karnych - dowiedziała się GP. »

Nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 29.02.2008

Sejm rozpatrzył wczoraj senackie poprawki do ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. »

Dziś upływa termin na przesłanie informacji PIT-11

Aktualizacja: 29.02.2008

Dziś mija termin, w którym pracodawcy muszą przesłać pracownikom i urzędom skarbowym PIT-11. Jest to informacja o dochodach pracowników i pobranych zaliczkach. Do końca lutego firmy muszą też rozliczyć za 2007 rok pracowników, którzy o to wcześniej wnioskowali. »

Rewolucja w VAT: już po roku ponowne zwolnienie z podatku

Aktualizacja: 28.02.2008

Podatnik, który straci prawo do zwolnienia z VAT albo sam z takiego zwolnienia zrezygnuje, będzie mógł ponownie z niego skorzystać już po roku. »

Nadal 3 proc. na produkty spożywcze

Aktualizacja: 28.02.2008

Stosowanie obniżonej 3-proc. stawki VAT dla produktów spożywczych zostanie przedłużone do końca 2010 roku. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Zarzeczny

PR & Account Executive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »