| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Prezent dla bogatych

Aktualizacja: 13.03.2008

W przyszłym roku czeka nas liberalna rewolucja w polskim systemie podatkowym. Ludzie o najwyższych dochodach otrzymają od władzy wspaniały prezent. Dzięki obniżce podatków w portfelach wielu najbogatszych pozostaną dodatkowe tysiące, czy nawet dziesiątki tysięcy złotych - pisze "Trybuna". »

Dodatek pielęgnacyjny pozbawia ulgi prorodzinnej

Aktualizacja: 12.03.2008

Zamiana zasiłku pielęgnacyjnego na dodatek pielęgnacyjny oznacza utratę prawa do ulgi prorodzinnej. Zdaniem ekspertów przepisy niesłusznie różnicują sytuację rodziców niepełnosprawnych dzieci. Prawo do ulgi zachowują rodzice dzieci, które chociaż przez część roku otrzymywały zasiłek pielęgnacyjny. »

Fiskus zwróci część akcyzy

Aktualizacja: 12.03.2008

Osoby, które nadpłaciły akcyzę za sprowadzony z zagranicy używany samochód osobowy, będą mogły ubiegać się o zwrot nadpłaty podatku. »

Ewidencja leasingu będzie łatwiejsza

Aktualizacja: 12.03.2008

Komitet Standardów przyjął standard krajowy dotyczący ewidencji księgowej umów leasingu. »

Fiskus ułatwił sprzedaż mieszkania bez podatku

Aktualizacja: 12.03.2008

Po roku sporów Ministerstwo Finansów zmieniło na korzyść podatników interpretację przepisów w sprawie tzw. ulgi meldunkowej. »

Zamiast druku SD-Z1 będzie SD-Z2

Aktualizacja: 12.03.2008

Zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych będziemy składać na nowym druku. »

Aby uniknąć podatku ukryły w garażu 56,4 mln USD

Aktualizacja: 12.03.2008

W Osace zatrzymano dwie siostry, które aby uniknąć zapłacenia podatku spadkowego po śmierci ojca, ukryły w garażu swego domu 5,8 mld jenów ( 56,4 milionów dolarów) - podały dzisiaj media w Tokio. »

Decyzja o podwyżce w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 12.03.2008

W przyszłym tygodniu po konsultacjach szefa Służby Celnej z dyrektorami izb celnych zapadnie decyzja co do wysokości i podziału podwyżek dla celników. »

Rząd przyjął projekt o zwrocie akcyzy za samochody sprowadzane z UE

Aktualizacja: 11.03.2008

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o zwrocie nadpłaty akcyzy za samochody sprowadzane z krajów UE - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). »

Fiskusa nie interesują irlandzkie zarobki

Aktualizacja: 11.03.2008

Podatnicy, którzy w 2007 roku pracowali tylko w Irlandii i nie uzyskali żadnych dochodów w Polsce, nie muszą zagranicznych zarobków rozliczać w Polsce. »

Długa lista przepisów utrudniających życie podatnikom

Aktualizacja: 11.03.2008

Ujednolicenie zasad przeliczania kwot w walutach obcych i zniesienie obowiązku przechowywania paragonów – to zmiany, które można łatwo wprowadzić, a budżet na nich nie straci - pisze "Rzeczpospolita". »

Dokument przesłany mailem nie jest fakturą VAT

Aktualizacja: 11.03.2008

Faktura przesłana do kontrahenta e-mailem i wydrukowana nie spełnia wymogów ustawy o VAT. W ocenie WSA dokumentem dla celów podatkowych jest tylko faktura w formie papierowej lub elektronicznej. Faktury w formie pliku pdf, html czy pobrane z serwera nie dają podatnikowi prawa do odliczenia podatku. »

Nie będzie powrotu do ulgi na kształcenie

Aktualizacja: 11.03.2008

Rząd nie planuje wprowadzenia ulgi podatkowej dla osób kształcących się - wynika z odpowiedzi na poselską interpelację. »

Skarbowcy chcą abolicji dla siebie

Aktualizacja: 11.03.2008

Rozpoczęta wczoraj akcja ostrzegawcza w urzędach skarbowych potrwa przynajmniej do końca kwietnia. Urzędnicy skarbówki wystąpili też do ministra finansów z wnioskiem o objęcie ich ubiegłorocznych zarobków zwolnieniem z podatków. »

KIG: projekt nowelizacji VAT nie spełnia oczekiwań

Aktualizacja: 11.03.2008

Krajowa Izba Gospodarcza z "zaniepokojeniem" przyjęła rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT. Według Izby, projekt nie spełnia wielu postulatów zgłaszanych przez przedsiębiorców. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK