| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sprawozdania banków co kwartał

Aktualizacja: 30.10.2006

Banki sporządzające sprawozdania o należnościach skarbu państwa z tytułu udzielonych poręczeń spłaty niektórych kredytów mieszkaniowych będą je musiały przekazywać Ministerstwu Finansów co kwartał. »

Wiążące interpretacje wyda minister

Aktualizacja: 30.10.2006

Pełnomocnicy podatnika będą mogli podpisywać jego deklaracje. Interpretacje podatkowe będzie wydawał minister finansów. Nie będzie natomiast instytucji sprawdzonego podatnika. »

Termin egzaminu na doradcę

Aktualizacja: 27.10.2006

Egzaminy pisemne na doradcę podatkowego odbędą się 6 i 7 grudnia. Osoby, które chcą w nim wziąć udział, muszą złożyć dokumenty nie później niż na 30 dni przed datą egzaminu, czyli 6 listopada. »

Wzory uchwały budżetowej

Aktualizacja: 27.10.2006

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła wzór projektu uchwały budżetowej na 2007 rok wraz z załącznikami dla gmin, powiatów, województw i miast na prawach powiatów. »

Nie będzie postulowanych ulg podatkowych

Aktualizacja: 27.10.2006

Nie będzie ulgi na zakup leków przez emerytów ani wyższych kosztów dla pracowników zatrudnianych po raz pierwszy. Posłowie nie zgodzili się na te zmiany. »

Nielegalne biura kuszą niską ceną

Aktualizacja: 27.10.2006

Biura rachunkowe nieposiadające uprawnień psują rynek usług księgowych. Grzywna za brak uprawnień nie odstrasza od prowadzenia nielegalnej działalności. Za błędy popełnione przez biura płacą klienci korzystający z ich usług. »

Jak amortyzować kupione przez przedsiębiorstwo znaki towarowe

Aktualizacja: 27.10.2006

Kupione przez przedsiębiorców znaki towarowe podlegają amortyzacji pod warunkiem uwzględnienia przewidywanego okresu użytkowania znaków. »

Posłowie rezygnują z regulacji dotyczących sprawdzonego podatnika

Aktualizacja: 27.10.2006

Instytucja sprawdzonego podatnika została wykreślona z projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Podatek ekologiczny w Sejmie

Aktualizacja: 27.10.2006

Sejmowa Podkomisja Nadzwyczajna ds. podatku od samochodów zobowiązała wczoraj ministra finansów do przedstawienia analizy dotyczącej stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie rządowego projektu ustawy oraz podatków samochodowych stosowanych w innych krajach UE »

Bez korzyści ze stawki liniowej

Aktualizacja: 26.10.2006

IMF (Międzynarodowy Fundusz Monetarny) opublikował raport dotyczący konsekwencji wprowadzenia podatku liniowego. Według autorów raportu podatek ten nie przyczynia się do wzrostu tempa rozwoju gospodarczego i zwiększenia wpływów podatkowych. »

Drugie czytanie Ordynacji

Aktualizacja: 26.10.2006

W Sejmie powinno dziś odbyć się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Dopłaty bez podatku

Aktualizacja: 26.10.2006

Od dziś obowiązują przepisy, które wprowadzają zwolnienie od podatku dochodowego dopłat otrzymanych do oprocentowania kredytów preferencyjnych. »

Nowy podatek zastąpi akcyzę od aut

Aktualizacja: 26.10.2006

Dziś podkomisja zajmie się podatkiem od samochodów. Nowe przepisy mają zastąpić kontrowersyjną akcyzę. Przyszły podatek może być niespójny z prawem UE. »

Amortyzacja i ustalanie różnic kursowych do zmiany

Aktualizacja: 26.10.2006

Wczoraj w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o CIT, przewidującego m.in. zmiany w ustalaniu różnic kursowych. »

Posłowie zaproponowali wprowadzenie nowych preferencji dla podatników

Aktualizacja: 26.10.2006

Podczas drugiego czytania nowelizacji ustawy o PIT, które odbyło się wczoraj w Sejmie, zgłoszono kolejne poprawki. Oznacza to, że projektem znów będzie musiała zająć się komisja. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »