reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Działalność gospodarcza > Sprawdź kondycję twojej firmy on-line - Autodiagnoza

Sprawdź kondycję twojej firmy on-line - Autodiagnoza

Ministerstwo Gospodarki poinformowało o uruchomieniu od 22 lipca 2015 r. dostępnego online narzędzia, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą sprawdzić kondycję ekonomiczną swojej firmy. Ma ono pomóc dostrzec odpowiednio wcześniej ewentualne problemy w prowadzeniu działalności gospodarczej, w tym zagrożenie niewypłacalnością.

Uruchomienie narzędzia do oceny kondycji firmy to realizacja jednej z rekomendacji z obszaru „Zapobieganie sytuacjom kryzysowym przedsiębiorstw" wskazanego w Polityce Nowej Szansy, dokumencie MG. Umożliwi ono przedsiębiorcy dokonanie samodzielnej diagnozy kondycji przedsiębiorstwa, co w dalszej kolejności stwarza większe szanse na podjęcie ewentualnych działań restrukturyzacyjnych i w konsekwencji uratowanie firmy przed poważnymi problemami czy nawet upadłością.

Narzędzie zostało przygotowane w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania, projektu pilotażowego realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), i skierowanego do przedsiębiorców, którzy doświadczają problemów ekonomicznych, ale nie osiągnęli jeszcze statusu przedsiębiorstwa zagrożonego.

Narzędzie znajduje się na stronie PARP w zakładce dotyczącej Instrumentu Szybkiego Reagowania  w zakładce Autodiagnoza.

Każdy przedsiębiorca po wejściu na stronę i zarejestrowaniu się na niej, może przeprowadzić badanie. Polega ono na wpisaniu w dostępnym formularzu wybranych informacji z własnego sprawozdania finansowego. Na podstawie tych danych automatycznie zostanie dokonana analiza, dzięki której przedsiębiorca otrzymuje informację, czy jego sytuacja finansowa jest stabilna, czy następują jakieś niekorzystne zmiany, czy należy się obawiać poważniejszych zagrożeń.

Autodiagnoza sytuacji finansowej służy do samodzielnej, anonimowej oceny sytuacji finansowej małego, średniego lub dużego przedsiębiorstwa w celu wykrycia zagrożeń dla przedsiębiorstwa lub potwierdzenia jego sukcesów.

Przeprowadzenie autodiagnozy sytuacji finansowej jest proste! Wystarczy anonimowo wpisać w formularzu dostępnym na niniejszej stronie www wybrane pozycje własnego sprawozdania finansowego z okresu trzech zamkniętych lat, aby dowiedzieć się czy sytuacja finansowa firmy jest korzystna czy nie. Analiza pozwoli również na porównanie Twoje firmy do konkurentów z branży.

Cała analiza wykonywana jest automatycznie na podstawie najlepszej wiedzy naukowej i praktycznej. Zapraszamy do autodiagnozy. Sprawdź standing finansowy Twojej firmy! Sprawdź, kto w twojej branży jest mistrzem a kto outsiderem!

Koszty pracy po zmianach - multipakiet: książka, program, CD, teleporadnia

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Autodiagnoza została podzielona na dwie części: diagnozę wstępną i diagnozę pogłębioną.

Diagnoza wstępna - pokaże Ci newralgiczne obszary Twoich finansów w podziale na poszczególne obszary funkcjonowania Twojej Firmy.

Diagnoza pogłębiona - pokaże Ci jak wypadasz na tle rynkowej konkurencji, przy czym autodiagnoza pogłębiona możliwa jest w momencie gdy w serwisie jest jednocześnie zarejestrowana odpowiednia liczba konkurentów w Twojej "kategorii wagowej".

Diagnoza pogłębiona podzielona została na 5 etapów:

Badanie zmian pozycji bilansu oraz rachunku zysków i strat na tle konkurentów branżowych
Obliczenie wskaźników finansowych diagnozujących takie obszary jak: płynność finansowa, zadłużenie, sprawność zarządzania, rentowność - w porównaniu do konkurentów branżowych
Prognozowanie wskaźników na bieżący rok
Pozycjonowanie sytuacji finansowej Twojej firmy poprzez zakwalifikowanie jej do klas
ryzyka finansowego
Podsumowanie sytuacji finansowej na "kardiogramie” Twoich finansów

 Źródło: Ministerstwo Gospodarki, PARP

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Kik

Dyrektor ds. maszyn i urządzeń w Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama