reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Finanse i inwestycje > Fundusze europejskie 2020 - nabory wniosków w czerwcu

Fundusze europejskie 2020 - nabory wniosków w czerwcu

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje, że w czerwcu 2020 r. ruszają nowe nabory wniosków o fundusze europejskie - 7 z programów krajowych i 27 z regionalnych. W tym miesiącu warto zwrócić uwagę na konkursy wspierające inwestycje w infrastrukturę B+R, ochronę środowiska czy zdrowie.

Badania i rozwój

Fundusze Europejskie wspierają przedsiębiorstwa, które angażują się w przeciwdziałanie i walkę z pandemią COVID-19.

Dotację będzie można otrzymać na działalność badawczo-rozwojową, infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do masowej produkcji wyrobów służących zwalczaniu wirusa.

Budżet konkursu to 100 mln zł. Wnioski będzie można składać od 8 czerwca.

Więcej informacji o naborze (http://www.poir.gov.pl/nabory/1-88/).

Dostępność

Od 19 czerwca będzie można składać wnioski w konkursie, który wprowadzi na uczelnie innowacyjną funkcję „Tłumacza/Adwokata społecznego” – asystenta osoby z ASD”.

Asystenci będą wspierać w komunikacji studentów z zaburzeniami spektrum autyzmu (ASD). Założeniem konkursu jest dotarcie do jak największej liczby studentów z ASD i trwałe wdrożenie tej innowacji do stosowania na uczelniach w całym kraju.

Mamy na ten cel prawie 2 mln złotych.

Więcej informacji o naborze (https://www.power.gov.pl/nabory/1-310/#Na%20co%20i%20kto%20mo%C5%BCe%20sk%C5%82ada%C4%87%20wnioski?).

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu są coraz bardziej odczuwalne, a ich skutkiem są susze i brak wody. Fundusze Europejskie wspierają jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty świadczące usługi publiczne w działaniach na rzecz zrównoważonego gospodarowania wodami.

Od 29 czerwca można składać wnioski w naborze wspierającym projekty dotyczące systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu to 60 mln zł.

Więcej szczegółów o naborze (http://poiis.nfosigw.gov.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/systemy-gospodarowania-wodami-opadowymi-na-terenach-miejskich/art,29,v-nabor-dla-dzialania-2-1-typ-5-systemy-gospodarowania-wodami-opadowymi-na-terenach-miejskich.html).

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, organizowany jest konkurs, który wspiera między innymi:

- systemy gospodarowania odpadami komunalnymi, które zapewniają kompleksowe rozwiązania, takie jak: zapobieganie powstawaniu odpadów, wdrażanie segregacji i wtórnego ich wykorzystania, budowę/rozbudowę/ modernizację instalacji umożliwiających przygotowanie odpadów do procesów odzysku i/lub unieszkodliwiania,

- kompleksową poprawę gospodarki odpadami niebezpiecznymi, budowę i modernizację instalacji do odzysku i/lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych.

Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to ponad 36 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 10 czerwca.

Więcej informacji na temat konkursu (https://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/6547/dzialanie-51-gospodarka-odpadowa-konkurs-nr-rpwm050100-iz00-28-00220).

Zdrowie

Zdrowie w czasach pandemii jest szczególnie ważne. Województwo opolskie dzięki środkom z Funduszy Europejskich wspiera działania zapobiegające chorobom cywilizacyjnym, między innymi cukrzycy, otyłości, chorobom onkologicznym czy kardiologicznym.

Składanie wniosków jest możliwe już od 1 czerwca.

Więcej informacji o konkursach:

- Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie chorób cywilizacyjnych (https://rpo.opolskie.pl/?p=39903),

- Infrastruktura ochrony zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej mieszkańców regionu (https://rpo.opolskie.pl/?p=39862).

Poznaj szczegóły

To tylko wybrane przykłady konkursów. Szczegółowe informacje o konkursach znajdziesz na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków” (http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/nabory/#/domyslne=1).

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Polecamy: INFORLEX Biznes

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Igor Klimkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama