REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze europejskie (unijne) 2021 - nabory wniosków i konkursy w lipcu

Fundusze europejskie (unijne) 2021 - nabory wniosków i konkursy w lipcu
Fundusze europejskie (unijne) 2021 - nabory wniosków i konkursy w lipcu

REKLAMA

REKLAMA

Fundusze europejskie - lipiec 2021. Przedsiębiorcy, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, samorządy, organizacje pozarządowe lub społeczne, zakłady opieki zdrowotnej mogą ubiegać się w lipcu 2021 roku o wsparcie unijne na realizację różnorodnych przedsięwzięć. O jakie dofinansowanie z funduszy UE można wnioskować w lipcu?

Granty na Eurogranty                                      

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują wziąć udział w Programach Unii Europejskiej mogą pozyskać środki, aby się do tego dobrze przygotować. Chodzi o takie programy jak: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa i Single Market Programme.

Autopromocja

Jako przedsiębiorca możesz otrzymać na ten cel nawet 280 tys. zł i przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów:

 • usługi doradczej, dzięki której przygotujesz wniosek o Eurogrant
 • opracowania studium wykonalności
 • organizację spotkań (w tym koszty poszukiwania partnerów projektu oraz koszty podróży służbowych)
 • tłumaczenie wniosku

Szczegóły konkursu na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Termomodernizacja budynków wielorodzinnych na Śląsku

Jeszcze do 27 lipca można składać wnioski o dofinansowanie na projekty związane z termomodernizacją. O środki unijne mogą ubiegać się m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Dzięki wsparciu mogą:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • ocieplić ściany zewnętrzne obiektu, podłóg i dachów
 • wymienić okna, drzwi zewnętrzne, oświetlenie na energooszczędne
 • przebudować systemy grzewcze lub podłączyć bardziej efektywne energetycznie i ekologicznie źródła ciepła
 • zlikwidować nieefektywne źródła ciepła
 • zainstalować odnawialne źródła energii w modernizowanych budynkach.

Szczegóły na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Dostępność szansą na rozwój

Jeśli jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą i chcesz rozwijać swoją firmę w oparciu o rozwiązania skierowane do osób ze szczególnymi potrzebami – w lipcu masz taką szansę.

Możesz pozyskać dofinansowanie na udział w szkoleniach i doradztwie z dostępności w różnych obszarach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Start-upy w Polsce Wschodniej

Na startuperów, którzy zakończyli inkubację w platformie startowej, działającej w Programie Polska Wschodnia, czeka nawet 1 mln złotych wsparcia na rozwinięcie działalności. To oferta dla tych przedsiębiorców,  którzy chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny i stopniowo zwiększać sprzedaż.

Pozyskane środki mogą przeznaczyć m.in. na zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia.

Czas na złożenie wniosku jest do 30 grudnia 2021 roku.

Szczegóły znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Rozwijamy się lokalnie na Podlasiu 

Do 12 i 15 lipca można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie na projekty, które poprawią jakość życia lokalnych społeczności w województwie podlaskim.

Środki unijne dostępne są na projekty, dzięki którym można będzie:

 • uporządkować i zagospodarować przestrzeń publiczną
 • poprawić bezpieczeństwo publiczne
 • przebudować i zaadaptować zdegradowane obiekty, tereny i przestrzeń, aby przywrócić lub nadać im nowe funkcje: kulturalne, społeczne, edukacyjne
 • ulepszyć estetykę oraz nadać walory funkcjonalne przestrzeni
 • udostępnić tereny dla mieszkańców.

Szczegóły konkursów:

Więcej recyklingu, mniej odpadów na składowiskach w warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim

Odpady to jeden z największych problemów naszych czasów. Nie chodzi tylko o ogromną ilość produkowanych śmieci, ale również o mnogość rodzajów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie gospodarowanie nimi – segregacja, poddawanie recyclingowi, kompostowanie, aby jak najmniej śmieci trafiało na składowiska.

W lipcu ruszają dwa konkursy na przedsięwzięcia, które mają usprawnić gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także edukować i promować postawy proekologiczne – selektywną zbiórkę i zapobieganie powstawaniu odpadów.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać m.in. samorządy, ich związki i stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, zakłady opieki zdrowotnej.

Szczegóły konkursów:

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających w czerwcu naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”. W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek u źródła (WHT) w świetle nowych technologii

Podatek u źródła (WHT) może stanowić wyzwanie dla branży informatycznej, w kontekście stale rozwijającej się technologii. Z chęci świadczenia kompleksowych usług, przedsiębiorstwa nabywają różnego rodzaju oprogramowania, dostępy do platform, usługi w chmurze, serwery, urządzenia przemysłowe czy usługi niematerialne. Wykorzystanie najnowszej technologii jest niezbędne, aby oferowane usługi pozostały konkurencyjne na rynku. Często dostawcami takich produktów są zagraniczne spółki, co rodzi wątpliwości – czy nabycie tego rodzaju usług wiąże się z ryzykiem w podatku u źródła?

Obligacje skarbowe - czerwiec 2024 r. Zmiana oprocentowania obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w czerwcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w maju br. Od 27 maja można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Zwrot podatku z Austrii – ile, dla kogo, jak uzyskać (formalności)

Austria to zyskujący na popularności kierunek emigracji zarobkowej wśród Polaków. Jeśli podejmowane zatrudnienie jest legalne, z łatwością można ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wysokość zwrotu może być naprawdę spora, przy małym nakładzie wysiłku ze strony podatnika. 

Dłuższy okres ważności znaków akcyzy do końca 2024 r.

Aktualnie znajdują się w legalnej sprzedaży wyroby winiarskie oznaczone znakami akcyzy, których ważność została przedłużona do 31 grudnia 2024 r.

Sanatorium na koszt ZUS 2024 - choroby psychosomatyczne. Nerwice, lęki, depresja, ciężki stres i inne. Jak uzyskać skierowanie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że cały czas – także w 2024 roku - można skorzystać z rehabilitacji leczniczej w sanatorium na koszt ZUSu. Dotyczy to różnych schorzeń, także psychosomatycznych. 

Podatek od nieruchomości w przypadku najmu lokali mieszkalnych. Kiedy stawka niższa a kiedy nawet 28 razy wyższa?

Wynajęcie swojego mieszkania lub domu nie zwalnia właściciela z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości. Ale w tym przypadku wątpliwe jest jaka stawka podatku od nieruchomości jest właściwa. Ta dla budynków mieszkalnych, czy dla budynków mieszkalnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej? Problem jest istotny, bo ta druga stawka jest ponad 28 razy wyższa.

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe?

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe? Przepisy wskazują na obowiązek przechowania dokumentacji podatkowej do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli przez pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku (o ile nie został zawieszony/przerwany bieg terminu przedawnienia).

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki. Podatnikowi przysługuje możliwość złożenia wniosku o zaliczenie w całości lub w części nadpłaty podatku na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Ma do tego prawo, gdy spełnione są przesłanki zawarte w przepisach Ordynacji podatkowej.

Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

Kontrola podatkowa: czy musi być zapowiedziana. Zasada i wyjątki

Kontrola podatkowa, to oczywiście nic przyjemnego dla podatnika ale czasem się zdarza. Na taką okoliczność trzeba być przygotowanym. W szczególności warto wiedzieć, że taka kontrola z urzędu skarbowego powinna być w większości przypadków zapowiedziana z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ale od tej zasady są niestety liczne wyjątki. Zobaczmy co na ten temat mówią przepisy.

REKLAMA