REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Leasing konsumencki od podszewki

 Cafe Finance
Ogólnopolskie biuro rachunkowe
Rafał Jankowski
Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance
Leasing konsumencki od podszewki
Leasing konsumencki od podszewki
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Leasing kojarzy się z formą finansowania zakupu pojazdów lub maszyn na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Zmiany w prawie z 2011 roku na podstawie tzw. I ustawy deregulacyjnej wprowadziły możliwość udzielania leasingu także osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej. Czy jest to oferta równie atrakcyjna jak w przypadku firm? Czy leasing konsumencki może konkurować z kredytem?

Leasing konsumencki to sposób finansowania zakupu pojazdów dedykowany osobom fizycznym nieprowadzącym własnej działalności gospodarczej. Na mocy umowy zawieranej na czas określony, leasingobiorca ma prawo do użytkowania samochodu w zamian za opłacanie co miesięcznych rat.

REKLAMA

Autopromocja

Leasing konsumencki posiada bardziej elastyczną umowę, jeśli chodzi o czas jej trwania. Można ją skracać i przedłużać, ponieważ nie musi wynosić minimum 40% okresu normatywnej amortyzacji – jak to jest w przypadku leasingu firmowego.  Zgodnie z umową, leasingobiorca ma prawo pierwszeństwa do wykupu użytkowanego pojazdu w cenie ustalonej między obiema stronami. Najczęściej jest to 1% wartości początkowej samochodu.

Alternatywa dla kredytów bankowych?

Leasing konsumencki może okazać się ciekawą alternatywą dla kredytów bankowych.

Firmy leasingowe nie przeprowadzają tak szczegółowej weryfikacji zdolności finansowej potencjalnego leasingobiorcy. Dzięki temu odsetek odrzuconych wniosków jest naprawdę znikomy. Jeżeli więc planujesz zakup samochodu, a bank odmówił ci kredytu, skorzystaj z oferty leasingu konsumenckiego. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że spotkasz się z akceptacją wniosku.

Druga kwestia to koszty, które są niższe w porównaniu z kosztami kredytu bankowego. Wynika to z faktu, że firma leasingowa zarabia nie tylko na oprocentowaniu, ale również – jako formalny właściciel pojazdu – posiada możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Dzięki temu może zaoferować leasing na niezwykle korzystnych warunkach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Decydując się na leasing konsumencki, firma leasingowa bardzo często przejmuje na siebie kwestię wszelkich formalności, związanych z rejestracją pojazdu, ubezpieczeniem auta, itp.

Jak złożyć PIT po 1 stycznia 2015 r.

Jakie pojazdy można wziąć w leasing?

Leasing konsumencki to forma finansowania, która oferuje szerokie możliwości. Dzięki ofercie firm leasingowych, możesz sfinansować zakup właściwie wszystkich pojazdów – zarówno nowych, jak i używanych.

Leasing konsumencki okazuje się być opcją finansowania zakupu auta, którą warto rozważyć. Dla wielu osób, np. wykonujących wolne zawody lub zatrudnionych na umowę zlecenie czy umowę o dzieło, może być jedynym sposobem na zakup pojazdu. Warto więc rozważyć wszystkie za i przeciw, porównać konkretne oferty, a następnie podpisać umowę i cieszyć się samochodem.

Wskaźniki i stawki

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności 2024: 3 kluczowe przepisy [komunikat PFRON]. Co z dofinansowaniem do wynagrodzeń lub refundacją składek ZUS i KRUS?

W komunikacie z 5 września 2024 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyjaśnił, jak stosować w praktyce przepisy dot. przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności - w kontekście dofinansowania do wynagrodzeń lub refundacji składek ZUS lub KRUS.

Interpretacje dotyczące podatku o nieruchomości nie są publikowane przez Dyrektora KIS. Dlaczego?

Podatnicy potrzebują dostępu do interpretacji indywidualnych dotyczących podatku od nieruchomości. Niestety dziś nie ma jednolitej bazy interpretacji w tym zakresie. Można by wprowadzić te rozwiązanie przy okazji prac nad procedowanymi obecnie zmianami do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. 

Urzędy skarbowe kontrolują konta bankowe obywateli i firm. Nadmiernie. UODO do MF: przepisy niezgodne z Konstytucją i prawem unijnym

Obowiązujące obecnie przepisy dają organom podatkowym niemal nieograniczony dostęp do rachunków bankowych oraz informacji kredytowych podatników. Otrzymaliśmy już kilka sygnałów od naszych Klientów, którzy zostali zapytani przez organy skarbowe o operacje na ich kontach bankowych, głównie dotyczące dużych przelewów, takich jak darowizny między ojcem a synem.

Podatek od nieruchomości zmieni się od 2025 r. Fotowoltaika, budowle, obiekty małej architektury, urządzenia budowlane. Ministerstwo Finansów zmienia projekt

W dniu 3 września 2024 r. wieczorem Ministerstwo Finansów opublikowało na stronach Rządowego Centrum Legislacji nową wersję projektu przewidującego dużą nowelizację przepisów w zakresie podatku od nieruchomości. 

REKLAMA

Wakacje składkowe od 1 listopada 2024 r. Kto skorzysta?

Od 1 listopada 2024 r. będzie można skorzystać z wakacji składkowych. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy mogą raz w roku wybrać miesiąc, za który nie płacą za siebie składek na ubezpieczenia społeczne.

Reorganizacja służby celno skarbowej w trakcie sezonu urlopowego. Nowe zarządzenie MF

Zmiany zachodzące w służbie celno – skarbowej, wprowadzone w sezonie urlopowym, mają poprawić skuteczność i wydajność pracy w walce z przestępczością celną i podatkową. Odejście od delegatur na rzecz nowo utworzonych pionów bez wątpienia ograniczy ilość zastępców naczelników urzędów celno skarbowych  oraz pozwoli na skuteczniejsze działanie podwładnych funkcjonariuszy.

Podatek od nieruchomości nie będzie hamulcowym dla OZE. Zmiany w projekcie ustawy o podatkach lokalnych

Jest już nowa wersja projektu ustawy o podatkach lokalnych. Na zmianach najbardziej zyskuje branża OZE, której udało się wpisać do przepisów opodatkowanie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii tylko od części budowlanych. Wraca więc powiązanie przepisów podatkowych z prawem budowlanym.

Składka zdrowotna 2025: co koniecznie trzeba zmienić w przepisach. Na pewno nie można płacić podatku od składki - a tak jest teraz

Składka zdrowotna pobierana jako danina publiczna jest dla zobowiązanego wydatkiem a nie jego „dochodem”, dlatego też nie powinna być podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym obciążającym te podmioty – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski. Wskazuje też kilka innych koniecznych zmian w tej składce.

REKLAMA

Zmiany w CEIDG - wnioski o wpis do rejestru tylko on-line! Są też nowe uproszczenia dla przedsiębiorców

Jest projekt zmian ustawy o zasadach funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Będą nowe uproszczenia dla przedsiębiorców oraz całkowita elektronizacja procesu składania wniosków o wpis do CEIDG.

PKD 2025: nowa klasyfikacja działalności od nowego roku. Co się zmieni? Kto będzie musiał stosować?

Rada Ministrów wyda przed końcem 2024 r. rozporządzenie, w którym określi nową Polską Klasyfikację Działalności (PKD), zwaną ,,PKD 2025”. Czym będzie się różniła nowa PKD od dotychczasowej PKD 2007? Gdzie będzie stosowana ta nowa klasyfikacja działalności?

REKLAMA