REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju informuje, że we wrześniu 2017 roku przedsiębiorcy mogą wziąć udział w 123 konkursach. Szansę na zdobycie unijnych pieniędzy na rozwój swojego biznesu mają zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Oferta dotyczy obszaru badawczo-rozwojowego, efektywności energetycznej, wzornictwa firmowego, jak i szkoleń, czy innowacji społecznych.

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 24 konkursów ogólnopolskich, 93 regionalnych i 6 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Autopromocja

Szkolenia i doradztwo

Wrzesień kojarzy się z nauką, dlatego to dobry czas, abyś zainteresował się ofertami z zakresu szkolenia i doradztwa. Zyskaj dotacje na zorganizowanie szkoleń dla kadry pedagogicznej. Powinny one dotyczyć rozwijania kompetencji kluczowych dla uczniów np. nauk matematyczno-przyrodniczych, nauczania eksperymentalnego. Nauczyciele potrzebują również szkoleń w zakresie doskonalenia postaw społecznych uczniów, takich jak praca w grupie i kreatywność. Dzięki pozyskanym środkom możesz przeszkolić także kadrę zarządzającą - dyrektorów, wicedyrektorów i innych osób pełniących funkcje kierownicze w szkołach.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, sam możesz się wiele nauczyć. Skorzystaj z bogatej oferty 20 konkursów, dzięki którym weźmiesz udział w szkoleniach. Dowiesz się m.in. jak samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, jak zarządzać projektami i całą firmą, a także jak wyróżnić się na rynku i zbudować przewagę konkurencyjną.

Ten miesiąc pozwoli Ci skorzystać z usług doradczych i szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności organizacyjne, a dodatkowo poszerzyć wiedzę ekonomiczno-finansową, prawną i marketingową. Konkursy wrześniowe łączą bogatą ofertę szkoleń w zakresie m.in. wsparcia kapitałowego, budowania i rozwoju biznesu czy audytów strategicznych.

Również we wrześniu ruszają konkursy zapewniające możliwość organizacji szkoleń i warsztatów, mających podnieść kwalifikacje zawodowe oraz rozwijanie umiejętności, kompetencji społecznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dopiero myślisz o założeniu firmy i chciałbyś wiedzieć, jak odpowiednio nią zarządzać? We wrześniu jest otwartych prawie 20 konkursów, które oferują wsparcie w postaci usług doradczo-szkoleniowych o charakterze specjalistycznym udzielanych na etapie poprzedzającym rozpoczęcie działalności gospodarczej. Do wyboru masz zarówno profesjonalne szkolenia grupowe, jak i spotkania indywidualne. Wszystko po to, by początkującemu przedsiębiorcy przygotować się na pierwsze 12 miesięcy prowadzenia firmy.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Dotacje na start

Wrzesień to także doskonała okazja dla mikro i małych firm na uzyskanie finansowania w tzw. fazie preseed. Jest to szansa dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł, ale potrzebują środków na jego zrealizowanie i pokrycie kosztów podstawowych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności.

Jeśli jesteś mikro, małym i średnim przedsiębiorcą, możesz również uzyskać dostęp do rynku kapitałowego – 4 Stock. Dotacja dotyczy rynku New Connect, Catalyst, zagranicznego rynku regulowanego oraz rynku regulowanego GPW. Dzięki pozyskanym pieniądzom kupisz usługi doradcze na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym lub dłużnym. Taką dokumentacją jest m.in. polityka informacyjna spółki, raport due dilligence, wycena spółki, raport z audytu sprawozdań finansowych, memorandum informacyjne, czy prospekt emisyjny.

Specjalna pula środków czeka dla MŚP z terenu miast średnich (w ramach tzw. Pakietu dla średnich miast). Są to pieniądze przeznaczone na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych nad nowymi lub znacząco ulepszonymi produktami. Prace badawcze możesz zrealizować samodzielnie lub zlecić podmiotowi zewnętrznemu. Z pieniędzy unijnych sfinansujesz wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

Środki dla MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw możesz otrzymać także z programów regionalnych dostępnych w każdym województwie.

Wzornictwo przemysłowe

We wrześniu otwiera się konkurs dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim, rozwijaj swoją firmę w oparciu o design. Sprawdź potencjał wzorniczy swojej firmy. Na tym etapie możesz otrzymać nawet 100 tys. złotych, przy poziomie dofinansowania do 85 proc. W drugim etapie do zdobycia jest nawet 3 mln dotacji z działania wzór na konkurencję. Konkurs do drugiego etapu jest otwarty do końca maja 2018.

Efektywność energetyczna i transport

We wrześniu masz ostatnią okazję na złożenie wniosku i pozyskanie pieniędzy unijnych w naborach na projekty z obszaru efektywności energetycznej i transportu.

Pierwszy nabór dotyczy wspierania wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. To oferta dla przedsiębiorstw, które wytwarzają energię z odnawialnych źródeł energii i są koordynatorem lub członkiem klastra energii. Takie firmy mogą pozyskać pieniądze na inwestycje na przebudowę lub budowę instalacji, które zwiększają zainstalowaną moc. Dotyczy to jednostek wytwarzania energii wykorzystujących m.in. energię wiatru, biomasę, biogaz, energię promieniowania słonecznego lub energię geotermalną.

Autopromocja

Kolejny konkurs dotyczy rozwoju transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. O finansowanie mogą ubiegać się firmy zajmujące się budową i przebudową i niezbędnej infrastruktury, szczególnie przesyłowej i dostępowej, a także zakupem niezbędnych sprzętów oraz specjalistycznego taboru kolejowego.

Zdrowie

W obszarze zdrowia, we wrześniu wspierane będą projekty na przeprowadzenie niezbędnych (z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych) prac remontowo-budowlanych, w tym dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami, a także wyposażeniu w sprzęt medyczny. Dodatkowo wpierane będą rozwiązania w zakresie IT np. oprogramowanie i sprzęt.

Rozwój firmy

Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim możesz ubiegać się o dotacje na stworzenie wspólnego produktu (produkty sieciowe) wraz z innymi przedsiębiorstwami Polski Wschodniej. Każdy projekt musi obejmować łącznie 3 elementy składowe:

Autopromocja
 • inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych,
 • rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych,
 • opracowanie oraz wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji towaru lub usługi, a także wprowadzenia produktu na rynek. 

Poznaj szczegóły

Jesteś zainteresowany jakimś konkursem? Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach:

Dodatkowe informacje

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rozwoju
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Progi statystyczne w systemie INTRASTAT na 2024 rok

  Prezes Głównego Urzędu Statystycznego zaakceptował wysokości progów statystycznych na 2024 r. w systemie INTRASTAT. Progi te (zarówno podstawowe i szczegółowe) wzrosły w porównaniu do obowiązujących w 2023 roku.

  Egzamin na doradcę podatkowego - zmiany od 2024 roku

  Ministerstwo Finansów poinformowało, że 1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Finansów zmieniające rozporządzenie w sprawie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego i przeprowadzania egzaminu na doradcę podatkowego. Jak wskazuje MF, głównym celem nowelizacji jest usprawnienie procesu egzaminacyjnego.

  Tabela kursów średnich NBP z 6 grudnia 2023 roku - nr 236/A/NBP/2023

  Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 6 grudnia 2023 roku - nr 236/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3382 zł.

  Komentarz do posiedzenia RPP z 5-6 grudnia 2023 roku

  Komentarz do posiedzenia RPP z 5-6 grudnia 2023 roku. "Wszystko wskazuje na to, iż mamy obecnie do czynienia ze stabilizacją stóp procentowych na bieżącym poziomie przez najbliższe kilka miesięcy, najprawdopodobniej do następnej projekcji inflacyjnej, która zostanie opublikowana przez Narodowy Bank Polski w marcu 2024 r."

  Stopy procentowe NBP bez zmian od 6 grudnia 2023 r.

  Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dniach 5-6 grudnia 2023 r. postanowiła pozostawić wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie Narodowy Bank Polski. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami rynku.

  Co dostaniemy zamiast podwyżki w 2024 roku? Firmy szukają oszczędności. Ale pracownicy mogą na tym zyskać!

  Widmo wysokich kosztów firmowych skłania pracodawców do szukania rozwiązań, które pozwolą optymalizować wydatki. Jednym z nich jest wdrożenie strategii pozapłacowej bazującej na benefitach żywieniowych, która zapewnia oszczędności zarówno firmie, jak i zatrudnionym. Aby przyciągnąć i zatrzymać talenty, firmy coraz częściej już na etapie rekrutacji informują o wartości finansowej benefitów, ponieważ kandydaci nie mają świadomości, z czego składa się całkowity pakiet wynagrodzeń. 

  Pracownik wystawił pustą fakturę. Kto za to odpowiada? Pracodawca (podatnik VAT)?

  W codziennej praktyce biznesowej wielokrotnie powstaje pytanie, czy za pustą fakturę zawsze odpowiada podatnik (firma), gdy to pracownik, bez wiedzy i zgody pracodawcy, wystawiał fikcyjne faktury, umożliwiając innym podmiotom odliczenie VAT. Jedna z takich spraw trafiła do sądu, a w wyniku zadanego pytania prejudycjalnego – do TSUE. Poznaliśmy właśnie opinię Rzecznika Generalnego TSUE, który uznał, że co do zasady administracja skarbowa nie powinna egzekwować VAT od przedsiębiorcy. Zobaczymy, czy Trybunał weźmie pod uwagę tę opinię (bo z reguły tak robi), wydając wyrok, na który trzeba jeszcze trochę poczekać.

  Jaki dochód do ulgi rehabilitacyjnej?

  Kwota limitu dochodu osoby niepełnosprawnej, która uprawnia jej opiekuna do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej do własnych dochodów, wynosi obecnie 19 061,28 zł. Kwota ta będzie miała zastosowanie w rozliczeniu rocznym PIT w 2024 roku (dokonywanym za rok 2023).

  Czy faktury dla konsumentów będą wystawiane w KSeF?

  Faktury w systemie KSeF. Czy faktury dla osób fizycznych (konsumentów) będą mogły być dobrowolnie wystawiane w KSeF?

  Zerowy VAT na żywność 2024. "Większość sejmowa nie chce tego rozwiązania"

  Projekt ustawy o zerowym VAT na żywność w pierwszym półroczu 2024 roku jest gotowy, ale nowa większość sejmowa ma problem z jego przyjęciem, bo jest autorstwa naszego rządu; za ich podejście, niestety, zapłacą Polacy - powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

  REKLAMA