reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Dokumentacja i rozliczanie > Formularz interaktywny informacji o cenach transferowych - konsultacje MF

Formularz interaktywny informacji o cenach transferowych - konsultacje MF

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe dotyczące formularza interaktywnego informacji o cenach transferowych. Konsultacje podatkowe potrwają do 21 października 2019 r.

Cel konsultacji

Przepisy dot. cen transferowych, obowiązujące od 1 stycznia 2019 r., wprowadzają obowiązek składania przez podmioty powiązane informacji o cenach transferowych na postawie art. 11t ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 23zf ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Informacja ta jest sporządzana na podstawie wzoru dokumentu elektronicznego zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych. W wyniku przeprowadzonych do tej pory prac udostępniono schematy (struktury logiczne) informacji o cenach transferowych: https://www.gov.pl/web/finanse/struktury-tpr.

Jednocześnie w celu ograniczeniu kosztów administracyjnych, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także realizując postulaty zgłaszane przez uczestników Forum Cen Transferowych, Ministerstwo Finansów przygotowało projekt formularza interaktywnego, pozwalającego na wywiązanie się przez podatników z ww. obowiązku sprawozdawczego, bez konieczności zakupu dodatkowego oprogramowania.

Testowy formularz interaktywny TPR-C (PDF, 118 kB)

Celem konsultacji jest uzyskanie opinii podatników w zakresie poprawności merytorycznej i logicznej formularza interaktywnego informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (TPR-C). Zgłaszane uwagi zostaną uwzględnione przy przygotowaniu analogicznego formularza interaktywnego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (TPR-P).

Przedmiot konsultacji

Przedmiotem konsultacji jest poprawność merytoryczna i logiczna udostępnionego do konsultacji formularza interaktywnego informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (TPR-C).

Zakres konsultacji

W ramach konsultacji Ministerstwo Finansów chciałoby uzyskać uzasadnione i konstruktywne opinie dotyczące kompletności merytorycznej oraz spójności logicznej przedstawionego rozwiązania - formularza interaktywnego informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (TPR-C), opracowanego na podstawie schematu (struktury logicznej) dokumentu elektronicznego, sporządzonego na podstawie wskazanych powyżej regulacji ustawowych oraz Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie informacji o cenach transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2487).

Testowy formularz interaktywny TPR-C (PDF, 118 kB)

Uwaga! Udostępniony formularz TPR-C na wyłącznie charakter testowy – zablokowana jest funkcja wysyłania danych z formularza na bramki systemu e-Deklaracje.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

Polecamy: INFORLEX Księgowość i Kadry

Termin i sposób zgłaszania opinii

Konsultacje są otwarte dla wszystkich podmiotów. Analizie będą poddawane jedynie opinie zawierające szczegółowe uzasadnienie przedstawianych propozycji, mieszczące się w zakresie konsultacji.

Ministerstwo Finansów zastrzega sobie prawo do opublikowania nadesłanych opinii na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w dziale „Co robimy” w sekcji „Konsultacje podatkowe” dostępnej pod linkiem: https://www.gov.pl/web/finanse/konsultacje-podatkowe.

Przesłanie opinii oznacza zgodę na publikacji zarówno samej opinii, jak i danych podmiotu zgłaszającego opinię, za wyjątkiem danych osobowych. Ministerstwo Finansów informuje, że w przypadku osób fizycznych koniecznym warunkiem uwzględnienia ich opinii w toku konsultacji podatkowych jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zostały zamieszczone w dołączonej Klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.

Ministerstwo Finansów prosi o przesyłanie, w terminie do 21 października 2019 r., propozycji opinii, wniosków i uwag wraz ze szczegółowym ich uzasadnieniem, w wersji elektronicznej (prosimy o załączenie wersji edytowalnej) na adres: konsultacje.ct@mf.gov.pl.

 

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant Sp. z o.o.

Producent kompletnych rozwiązań systemów grzewczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama