Ryzyko zmiany podstawy opodatkowania w podatku od nieruchomości

REKLAMA
Jednak ze względu na odwołanie przepisów ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 716 z późn. zm.) do definicji budynku i budowli zawartych w ustawie Prawo budowlane, zastępowanej projektowanym Kodeksem, wiąże się także z istotnym ryzykiem zmiany podstawy opodatkowania w podatku od nieruchomości.
Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan od dłuższego czasu postuluje stworzenie nowych, legalnych na gruncie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych definicji budynku i budowli, które pozwolą uniezależnić kwestię określania przedmiotu opodatkowania od regulacji prawa budowlanego. Proponuje wprowadzenie do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (poprzez przepisy zmieniające lub wprowadzające Kodeks) odpowiednich zmian, które zagwarantują rozłączność obu systemów prawnych, a jednocześnie będą neutralne w zakresie opodatkowania nieruchomości.
Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>
Zobacz także: Nieruchomości
KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur
Kup książkę:
KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur + plakat KSeF. Krok po krokuKSEF: wystawianie faktur ustrukturyzowanych
Kto i kiedy musi wystawić fakturę ustrukturyzowaną? Co należy mieć, aby móc wystawić fakturę ustrukturyzowaną? Kary za naruszenie obowiązków w zakresie wystawiania faktur ustrukturyzowanych. Te oraz inne zagadnienia poruszone zostaną podczas tego webinarium.
Webinarium: KSEF: wystawianie faktur ustrukturyzowanych + certyfikat gwarantowanyREKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: