reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ulgi > PIT > Ulga odsetkowa – czy wskaźnik odliczenia odsetek ulega zmianie?

Ulga odsetkowa – czy wskaźnik odliczenia odsetek ulega zmianie?

Mimo, że ulga odsetkowa dotyczy tylko podatników, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy do końca 2006 roku, to nadal budzi pewne wątpliwości.

Podatnik korzysta z ulgi odsetkowej (spełnia wszystkie wymagane warunki). Kredyt zaciągnął w 2006 r. w wysokości 280.000 zł. Ostateczny akt notarialny otrzymał
w roku 2009.

Limit dla maksymalnej kwoty kredytu, od której można odliczać odsetki dla inwestycji zakończonych w 2009 r. wynosi 243.460 zł. W związku z tym wskaźnik określający jaką część odsetek można odliczyć od dochodu w pierwszym miesiącu wyniósł 86,95% (243.460/280.000).

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Polecamy: serwis PIT

Czy w związku z tym, że raty kapitałowe wraz z odsetkami od zaciągniętego kredytu spłacane są co miesiąc, a co za tym idzie kwota udzielonego kredytu się zmniejsza, zmienia się (zwiększa) co miesiąc wartość wskaźnika określającego procentowo jaką część odsetek od kredytu można odliczyć od dochodu?

Wartość wskaźnika określającego procentowo jaką część odsetek od kredytu można odliczyć od dochodu nie zmienia się. Wartość tę, raz ustaloną na moment rozpoczęcia odliczeń, stosuje się przez cały okres korzystania z ulgi odsetkowej.Więcej na temat ulgi odsetkowej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama