| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

TEMAT DNIA

Jak rozliczyć dochody kapitałowe

Aktualizacja: 20.03.2008

Osoby, które w 2007 roku kupiły na giełdzie akcje, a następnie sprzedały je z zyskiem, muszą złożyć roczne zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38. W zeznaniu można także rozliczyć stratę. »

Prawo odwołania od decyzji fiskusa

Aktualizacja: 27.03.2008

Podatnicy, którzy nie zgadzają się z decyzją naczelnika urzędu skarbowego, mogą złożyć odwołanie do dyrektora izby skarbowej, a następnie skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. »

Zapłata podatku i zwrot nadpłaty w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 02.04.2008

Podatnik może wpłacić podatek osobiście w kasie urzędu skarbowego lub przesłać pieniądze bezpośrednio na konto fiskusa. Podobnie jest w sytuacji zwrotu nadpłat podatku przez urząd. »

Jak liczyć terminy w prawie podatkowym

Aktualizacja: 02.04.2008

Rola terminów w prawie podatkowym jest bardzo istotna. Wyznaczają zakres czasowy wykonania określonych czynności. Jakie są skutki uchybienia terminowi? »

Jak prawidłowo rozliczać działalność sezonową

Aktualizacja: 14.03.2008

Przedsiębiorca działający sezonowo, nie dopełniający obowiązków podatkowych, może być ukarany przez organy podatkowe. Jak prawidłowo rozliczać działalność prowadzoną sezonowo? »

Jakie zmiany w ustawie o rachunkowości w 2008 r.

Aktualizacja: 12.03.2008

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o rachunkowości. Zaczną one w większości obowiązywać od 1 stycznia 2009 r. Część jednak - już w 2008 r. Jakie są skutki zmian? »

Które wydatki procesowe można zaliczyć do kosztów

Aktualizacja: 11.03.2008

Organy podatkowe nie pozwalają zaliczyć wszystkich wydatków procesowych do kosztów. Problem dotyczy m.in. odszkodowań przyznawanych podatnikom przez sądy. »

Kto ma obowiązek złożyć informacje IFT-2/IFT-2R

Aktualizacja: 06.04.2018

Osoby prawne, dla których rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, powinni do końca marca złożyć informację IFT-2/IFT-2R. To nie jedyny warunek. Jakie są pozostałe? »

Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na podatek

Aktualizacja: 07.03.2008

Przedsiębiorca, który nie zapłaci podatku w ustawowym terminie, musi liczyć się z koniecznością zapłaty odsetek od zaległości podatkowych. Jakie są rady, by ich nie płacić? »

Jak rozliczać wydatki na imprezy okolicznościowe

Aktualizacja: 05.03.2008

Czy impreza okolicznościowa finansowana ze środków obrotowych pracodawcy może zostać uznana za działalność socjalną, a wydatki na nią poniesione zaliczone do kosztów uzyskania przychodów? »

Skutki podatkowe zmiany pracy

Aktualizacja: 04.03.2008

Zmiana pracy w ciągu roku powoduje, że płatnik nie będzie mógł dokonać rocznego obliczenia podatku za pracownika na druku PIT-40. Pracownik będzie zmuszony sam złożyć zeznanie roczne. »

Kiedy stosuje się indywidualne stawki amortyzacyjne

Aktualizacja: 03.03.2008

Odpisy amortyzacyjne powinny być dokonywane według stawek zawartych w ustawie. Nieraz dopuszczalne jest ich podwyższenie lub zastosowanie wartości indywidualnych. Kiedy? »

Jak i kiedy trzeba aktualizować NIP

Aktualizacja: 13.03.2008

Osoba rozpoczynająca działalność musi uzyskać NIP lub go zaktualizować. Na zgłoszenie aktualizacji jest zasadniczo 30 dni. Podatnik VAT musi zaktualizować dane w ciągu 14 dni od zmiany. »

Kiedy organ podatkowy ustanawia zastaw skarbowy

Aktualizacja: 29.02.2008

Zobowiązania podatkowe, a także zaległości i odsetki za zwłokę, fiskus może zabezpieczyć w formie zastawu skarbowego na rzeczach i zbywalnych prawach majątkowych podatnika. »

PIT-11 w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 27.02.2008

Do końca lutego płatnicy(np. pracodawcy) są obowiązani przekazać podatnikowi (np. pracownikowi) i urzędowi skarbowemu PIT-11. Jak ustrzec się błędów przy wypełnianiu PIT-11? »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK