reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Rozliczenie dofinansowania zimowego wypoczynku młodzieży

Aktualizacja: 05.02.2008

Niektóre dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Muszą być jednak przy tym spełnione warunki. Jakie? »

Jak prawidłowo sporządzić PIT-40

Aktualizacja: 04.02.2008

PIT-40 jest rocznym obliczeniem podatku od dochodu uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym. Sporządzają go jednak i składają płatnicy do 29 lutego 2008 r. »

Co jest istotne przy instalowaniu kas fiskalnych

Aktualizacja: 31.01.2008

Podatnicy kupując kasę fiskalną powinni wybrać model odpowiedni do charakteru prowadzonej działalności. Na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie kasy fiskalnej? »

Kto i kiedy składa informację ZUS IWA

Aktualizacja: 31.01.2008

Informację ZUS IWA za 2007 r. płatnicy składek zobowiązani są złożyć w ZUS do 31 stycznia 2008 r. Obowiązek ten nie dotyczy wszystkich płatników składek. »

W jakich przypadkach nie można odliczyć VAT

Aktualizacja: 30.01.2008

Zgodnie z zasadą neutralności podatkowej w VAT, podatnik nie może faktycznie ponosić ciężaru tego podatku. Podatek ten powinien obciążać konsumentów. Czy zawsze? »

Kto musi się rozliczyć z fiskusem do 31 stycznia

Aktualizacja: 28.01.2008

Dla wielu podatników i płatników 31 stycznia wiąże się z koniecznością złożenia w urzędach skarbowych wypełnionych deklaracji. Kogo ten obowiązek dotyczy? »

Jak prawidłowo wypełnić deklaracje PIT-4R i PIT-8AR

Aktualizacja: 08.01.2010

Do 31 stycznia 2008 r. płatnicy mają obowiązek przesłać do urzędu skarbowego roczne deklaracje PIT-4R i PIT-8AR. Jak prawidłowo je wypełnić? »

Jak rozliczać reprezentację i reklamę w 2008 roku

Aktualizacja: 24.01.2008

Wszystkie wydatki reklamowe mogą stanowić koszt uzyskania przychodu. Za koszt nie mogą być uznane wydatki reprezentacyjne firmy. Jak je rozróżnić? »

Kiedy i w jakim zakresie małżonek ponosi odpowiedzialność za podatki

Aktualizacja: 23.01.2008

W przypadku małżonków odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe obejmuje również majątek wspólny podatnika i jego małżonka. »

Czy można wystawić zbiorczą fakturę

Aktualizacja: 22.01.2008

Przepisy nie posługują się pojęciem faktur zbiorczych, choć przewidują możliwość wystawiania jednej faktury przy świadczeniach ciągłych. »

Jak płacić zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych

Aktualizacja: 18.01.2008

Jest kilka rodzajów zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych - miesięczne, kwartalne i uproszczone. Którą z nich wybrać? »

Jak udowodnić przychód uzyskany z samozatrudnienia

Aktualizacja: 17.01.2008

Są trzy okoliczności, które decydują, iż pracownik osiąga przychody z samozatrudnienia, a nie działalności wykonywanej osobiście lub z pracy. Jakie to okoliczności? »

O czym pamiętać po zakończeniu inwentaryzacji

Aktualizacja: 16.01.2008

Cały proces inwentaryzacyjny powinien być odpowiednio udokumentowany, dlatego po zakończeniu inwentaryzacji warto przejrzeć i sprawdzić, czy odpowiada ona wszystkim wymogom ustawy o rachunkowości. »

Jaka forma opodatkowania działalności jest korzystniejsza

Aktualizacja: 15.01.2008

Osoby fizyczne osiągające przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą wybrać jedną z czterech form płacenia podatku dochodowego. Która jest najkorzystniejsza? »

Jak rozliczać dla celów VAT premie pieniężne

Aktualizacja: 14.01.2008

W obrocie gospodarczym stosowane są premie pieniężne. W jaki sposób należy prawidłowo rozliczać podatek od towarów i usług w przypadku przyznawanych premii pieniężnych? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama