reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Jak prawidłowo skorygować VAT po zakończeniu roku

Aktualizacja: 18.12.2007

Korekta podatku naliczonego po zakończeniu roku dotyczy zakupów towarów i usług związanych ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną. Jej obowiązek dotyczy także zakupionych środków trwałych. »

Kiedy darowizna nie jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 17.12.2007

Zgodnie z przepisami dotyczącymi VAT od dokonanych darowizn darczyńcy zazwyczaj muszą płacić VAT. Czasami jednak obowiązku tego można uniknąć. »

Jak prawidłowo rozliczać VAT naliczony

Aktualizacja: 17.12.2007

Podatnik może obniżać kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego zapłaconego przy nabyciu towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania czynności opodatkowanych. Czy zawsze tak jest? »

Kiedy organ podatkowy określi obrót do celów VAT

Aktualizacja: 14.12.2007

Opodatkowaniu VAT podlega obrót, który stanowi kwotę sprzedaży towarów lub usług. W określonych okolicznościach organy podatkowe mogą same określić obrót. W jakich? »

Koszty na przełomie lat

Aktualizacja: 13.12.2007

Od 1 stycznia 2007 r. obowiązują regulacje dotyczące rozpoznawania kosztów w czasie w podatkach dochodowych. Czy wpłynie to na rozliczanie kosztów na przełomie kolejnych lat podatkowych? »

Święta w firmie a VAT

Aktualizacja: 11.12.2007

Okres przedświąteczny wiąże się w przypadku wielu podatników z różnymi świątecznymi zakupami, jak również ze świątecznymi świadczeniami. Jakie skutki wywołują te zdarzenia w VAT? »

Biuro rachunkowe może skorzystać ze zwolnienia

Aktualizacja: 10.12.2007

Jeżeli biuro rachunkowe prowadzi usługi w zakresie księgowości, z wyjątkiem deklaracji podatkowych lub w zakresie rachunkowości, przysługuje mu prawo do skorzystania ze zwolnienia. »

Jak długo przechowywać dokumenty podatkowe

Aktualizacja: 07.12.2007

Rozliczenie podatku kończy się w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Do tego czasu należy przechowywać dokumenty podatkowe związane z daną deklaracją. »

Jak rozliczać wkłady niepieniężne

Aktualizacja: 06.12.2007

Od 1 stycznia 2007 r. zmianie uległy zasady ustalania wartości środków trwałych wnoszonych do spółki jako wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa. »

Podstawa opodatkowania a wartość rynkowa

Aktualizacja: 04.12.2007

Kiedy wartość rynkowa będzie przyjmowana jako podstawa opodatkowania VAT? Czy można szacować podstawę opodatkowania przy świadczeniu usług? »

Samochód - wycofanie z działalności

Aktualizacja: 04.12.2007

Przedsiębiorcy, którzy chcą wycofać samochód z prowadzonej działalności gospodarczej, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ta decyzja nie jest czynnością obojętną pod względem podatku VAT. »

Jak rozliczyć niezamortyzowaną wartość inwestycji

Aktualizacja: 03.12.2007

Przedsiębiorca może zaliczyć niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym do kosztów uzyskania przychodów w przypadku fizycznej likwidacji poczynionych nakładów. »

Leasingodawca może stracić preferencje podatkowe

Aktualizacja: 03.12.2007

Umowy leasingu wciąż budzą wiele wątpliwości podczas ich rozliczania podatkowego. Dotyczą one m.in. opłaty wstępnej oraz cesji praw i obowiązków. »

Jak wybrać program komputerowy do prowadzenia PKPiR

Aktualizacja: 28.11.2007

Aby dokonać właściwego wyboru, należy się dobrze zastanowić, jakie funkcje, oprócz tych podstawowych, ma wykonywać program, aby dobrze służył danej firmie. »

Czy zawsze trzeba stawić się na wezwanie urzędu skarbowego

Aktualizacja: 28.11.2007

Stawienie się w urzędzie skarbowym na wezwanie jest obowiązkiem podatnika. Czy są sytuacje, które usprawiedliwią niestawiennictwo w urzędzie? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Krenc

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama