Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu inwentaryzacja zdawczo-odbiorcza. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące inwentaryzacja zdawczo-odbiorcza.
Jak oznaczyć środki trwałe, aby ułatwić sobie inwentaryzację?
Aktualizacja: 18.07.2019
W ostatnich latach przy przeprowadzaniu inwentaryzacji coraz częściej wspomagamy się oprogramowaniem komputerowym. Programy do inwentaryzacji przyspieszają oraz upraszczają procedury związane ze spisem z natury, a na dodatek zapewniają automatycznie generowane arkusze podsumowania, na których jak na dłoni widać ewentualnie popełnione błędy. Skuteczne działanie tych programów uzależnione jest jednak przede wszystkim od przejrzystego i trwałego sposobu oznakowania całego majątku. »
IFK poleca: Przygotuj się do inwentaryzacji za 2015 r.
Aktualizacja: 22.09.2015
Obowiązek przeprowadzania inwentaryzacji wynika z art. 26–27 ustawy o rachunkowości. Inwentaryzacja, tj. okresowe ustalanie lub sprawdzanie rzeczywistego stanu aktywów i pasywów, jest elementem rachunkowości jednostki, za którą odpowiedzialność ponosi kierownik jednostki. Odpowiedzialność za spis z natury ponosi osoba, której ta czynność została powierzona, ale tylko w tym zakresie. »
Inwentaryzacja zdawczo-odbiorcza
Aktualizacja: 02.09.2014
Inwentaryzacja składników majątku i źródeł ich pochodzenia, która jest sporządzana w określonym dniu umożliwia ustalenie różnic wynikających ze sprawdzenia stanu środków ze stanem obecnym w ewidencji księgowej. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?