| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet

Wnioski o dotacje na e-biznes tylko przez internet

Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie e-usług ze środków unijnych od nowego naboru będą składać wnioski tyko przez internet.

Z uwagi na zalecenia unijne od nowego naboru wniosków o dotacje na  e-usługi w ramach programu Innowacyjna Gospodarka na ten rok zmieniają się kryteria i procedura ich składania. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko przez internet. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli dostarczać dokumentów osobiście i oczekiwać w kolejkach.


O tym czy projekt zostanie zakwalifikowany zadecyduje jego jakość, innowacyjność i efektywność ekonomiczna. Wpływu na przyznanie dofinansowania nie będzie miała natomiast data złożenia wniosku.


Nowe kryteria oceny merytorycznej umożliwią stworzenie jednoznacznego rankingu najlepszych projektów. W ramach środków dostępnych na dany konkurs dotacje otrzymają najwyżej ocenione wnioski. Nie będzie możliwości zajęcia pozycji ex aequo.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji zwiększyło w ubiegłym tygodniu o 100 mln zł pierwotną kwotę dotacji (tj. 135 mln zł) na konkurs ogłoszony w październiku 2009 roku. Przedsiębiorcy mogli więc w sumie uzyskać 235 mln zł dofinansowania.


Ponieważ zainteresowanie przedsiębiorców dofinansowaniem stale rośnie, nie ma możliwości dalszego zwiększenia kwoty dotacji w ramach naboru z października 2009 roku. Muszą bowiem zostać zagwarantowane środki na kolejne konkursy. Program powinien być zrealizowany do 2013 r.

oprac. Alicja Fal

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »