reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy system identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców

Nowy system identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców

W kwietniu 2010 roku brytyjskie władze podatkowe przedstawiły projekt nowego systemu identyfikacji rezydencji podatkowej zagranicznych pożyczkodawców. W ten sposób łatwiej będzie zagranicznym rezydentom korzystać z udogodnień przewidzianych w umowach podatkowych.

Zgodnie z propozycjami brytyjskich władz podatkowych zagraniczni pożyczkobiorcy - osoby prawne będą mogły rejestrować się i otrzymać numer tzw. paszportu, który będzie potwierdzać jego status podatkowy i umożliwi korzystanie z udogodnień podatkowych przewidzianych w odpowiedniej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania. Procedura rejestracji ma trwać 30 dni.

Obecnie status podatkowy pożyczkobiorcy potwierdzany jest w Wielkiej Brytanii przez certyfikat rezydencji podatkowej wydawany przez władze podatkowe kraju rezydencji. Często certyfikat ten wydawany jest już po wypłacie odsetek z tytułu udzielonej pożyczki, co wiąże się z potrąceniem od odsetek wyższego podatku źródłowego.

Według brytyjskich władz, nowe zasady mają ułatwić korzystanie z udogodnień wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama