reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podlaskie: blisko 11 mln zł od podatników dla organizacji pozarządowych

Podlaskie: blisko 11 mln zł od podatników dla organizacji pozarządowych

Blisko 11 mln zł dostaną organizacje pozarządowe od podatników z województwa podlaskiego, którzy przekazali im 1 proc. swoich podatków za 2011 rok - poinformowała Izba Skarbowa w Białymstoku.


"W tym roku padł kolejny rekord, zarówno pod względem liczby podatników jak i wysokości kwoty, którą zdecydowali się oni przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego" - napisano w przesłanym do mediów komunikacie.

Jak wyliczyły służby skarbowe, w tym roku swój 1 proc. w rocznych rozliczeniach z fiskusem przekazało 277 tys. podatników z Podlaskiego. W ubiegłym roku było to 247,2 tys. podatników, którzy łącznie przekazali organizacjom pozarządowym blisko 9,6 mln zł.

Służby te sprawdziły też, ile pieniędzy mogło teoretycznie trafić do organizacji od podatników z Podlaskiego, gdyby każdy podatnik z tego regionu przekazał 1 proc. swojego podatku. Z wyliczeń wynika, że do organizacji trafiłoby wtedy ponad 12,5 mln zł.

Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Skarbowej uważa, że zasługą większego zainteresowania podatników przekazaniem 1 proc. był apel wojewody podlaskiego, Izby Skarbowej w Białymstoku oraz Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych do mieszkańców regionu. W ramach akcji przygotowano specjalny spot, w którym do przekazania jednego procenta zachęcał m.in. Tomasz Frankowski, "łowca bramek" z Jagiellonii Białystok. Spot pojawił się w lokalnej telewizji, a także na portalach internetowych. Do przekazania jednego procenta zachęcały też plakaty, które pojawiły się m.in. w podlaskich urzędach.

Hancewicz powiedział też, że do końca lipca urzędy skarbowe mają czas na przekazanie pieniędzy organizacjom, a szczegółowe dane z konkretnymi kwotami i nazwami wspartych 1 proc. organizacji, będą znane pod koniec sierpnia.

W Podlaskiem działa ponad 210 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać jeden procent podatku.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama