reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Raport komisji śledczej ds. VAT ukaże się pod koniec lipca

Raport komisji śledczej ds. VAT ukaże się pod koniec lipca

Szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała zapowiedział, że raport z prac komisji ukaże się pod koniec lipca 2019 roku. Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca ubiegłego roku.

W optymalnym wariancie czasowym raport sejmowej komisji śledczej ds. VAT zostanie przedstawiony pod koniec lipca - powiedział w piątek we wspólnym porannym paśmie rozgłośni katolickich "Siódma-Dziewiąta" szef komisji Marcin Horała (PiS).

Horała pytany czy końcowy raport będzie jeszcze przed wakacjami odparł, że wtedy raczej go nie będzie. "W najbardziej optymistycznym wariancie - w trakcie wakacji" - powiedział poseł.

Jak zaznaczył, jego optymalny, "wymarzony tryb" pracy komisji zakłada, że - jeżeli nie będzie żadnych przeszkód - to "będzie w stanie przedstawić taki projekt raportu do przyjęcia przez komisję pod koniec lipca".

Pytany o wnioski, które się w nim znajdą odparł, że trzeba poczekać, aż raport - jego projekt - powstanie. "Na ten moment mam wyodrębnione około 40-50 wątków sprawy. W większości przypadków mamy do czynienia z rażącymi zaniedbaniami i niedopełnieniem obowiązków" - powiedział. Dopytywany o wnioski do prokuratury powiedział, że kilka ich już było. "Myślę, że jeszcze co najmniej kilka będzie" - w sprawach przestępstw urzędniczych - dodał.

"Można powiedzieć, że to było takie obumarcie państwa wielowymiarowe. Tu pan minister Bartłomiej Sienkiewicz (b. minister spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL - PAP) mówiąc, że państwo istnieje teoretycznie, co najmniej w tym obszarze, który już dosyć dokładnie zbadaliśmy - miał zdecydowanie rację" - powiedział Horała. "To niezwykle ważne, bo to się potem przekładało na cały szereg innych działań" - zaznaczył.

"Jeżeli w budżecie nie ma kilkudziesięciu miliardów złotych, które powinny być, no to potem i wiek emerytalny, i nauczyciele, którym również na wiele lat zamrożono całkowicie pensję - nie było żadnych podwyżek. Każdy obszar państwa na tym ucierpiał" - dodał Horała.

Polecamy: VAT 2019. Komentarz

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma ona zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ par/

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Rraportu komisji śledczej ds. VAT ukaże się pod koniec lipca
Rraportu komisji śledczej ds. VAT ukaże się pod koniec lipca

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama