reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

Zapraszamy na XIV Ogólnopolską Konferencję Prawa Podatkowego, która miała odbyć się 13-15 marca 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ze względu jednak na zagrożenie rozprzestrzeniającym się koronawirusem Konferencja zostaje przesunięta na październik 2020 r. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Patronem medialnym wydarzenia jest Infor.pl.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego zostaje przesunięta na październik 2020 roku. Ze względu na komplikacje spowodowane koronawirusem, jej dokładny termin nie jest jeszcze znany. Możemy natomiast potwierdzić, że odbędzie się ona na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, na ulicy Krupniczej 33a. Gdy tylko zostaną ujawnione nowe szczegóły na temat organizacji Konferencji, niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Już po raz 14. mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Podatkowego pt. "Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?", która odbędzie się 13 – 15 marca 2020 roku.

◾️O KONFERENCJI

Dwa pierwsze dni Konferencji (13, 14 marca 2020 roku) przyjmą formę prelekcyjną w budynku Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Tegoroczna Konferencja skupiać się będzie na zagadnieniach związanych z już wprowadzonymi oraz nadchodzącymi zmianami w prawie podatkowym, a podjęte w ramach 3 paneli tematycznych:
1. podatki bezpośrednie,
2. podatki pośrednie,
3. ogólne prawo podatkowe,
rozważania prowadzić będą do jak najpełniejszej odpowiedzi na tytułowe pytanie „Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?”.
Dodatkowo, podczas drugiego dnia Konferencji, przeprowadzony zostanie 1,5 – godzinna debata ekspercka dotycząca aktualnej polityki podatkowej w Polsce i Europie, stanowiąca okazję do wymiany zdań́, spostrzeżeń́ i doświadczeń́ między profesorami prawa, przedstawicielem administracji publicznej oraz praktykami.

◾️O PRELEGENTACH

Podobnie jak w ubiegłych latach, do grona prelegentów zaprosiliśmy wybitnych reprezentantów świata administracji oraz nauki prawa, którzy podzielą się z swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W tym roku zaproszeni zostali następujący przedstawiciele nauki prawa podatkowego: prof. dr hab.Paweł Borszowski, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof UMK dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, prof. dr hab. Witold Modzelewski, dr Agnieszka Franczak, dr Jowita Pustuł, mec. Jerzy Martini, Justyna Zając Wysocka a także przedstawiciele Ministerstwa Finansów: Dyrektor Departamentu Podatku od Towaru i Usług – dr Paweł Selera oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Systemu Podatkowego – Pan Marcin Lachowicz.

◾️ WARSZTATY

Po raz pierwszy w historii Konferencji, zostanie ona poszerzona o dodatkowy dzień w pełni poświęcony zajęciom warsztatowym. Zorganizowane zostaną 1,5 – godzinne panele skupiające się głównie na praktycznym aspekcie ostatnich i przyszłych zmian w prawie podatkowym. Podczas 6 paneli warsztatowych poprowadzonych przez przedstawicieli następujących kancelarii i instytucji związanych z prawem podatkowym: Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi, Deloitte, Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych, KPMG oraz MDDP, omówione zostaną tematy związane z ostatnimi zmianami i najnowszymi instytucjami w prawie podatkowym, zarówno z merytorycznego, jak i praktycznego aspektu.


◾️ KONKURS

Kolejny raz zwycięzca Konkursu wystąpi podczas Konferencji jako reprezentant głosu studentów i doktorantów. Do wygrania nawet 3-miesęczny staż w Ministerstwie Finansów, wystąpienie podczas Konferencji, dostęp do Systemu Legalis, nagrody książkowe oraz gadżety.


Co zrobić aby wziąć udział? Wystarczy sporządzić i do dnia 1 marca 2020 roku przesłać na adres: prawo.podatkowe.tbsp@uj.edu.pl maksymalnie dwustronnicowy abstrakt wystąpienia, związanego z tematem Konferencji "Dokąd prowadzą zamiany w prawie podatkowym?"

◾️PAŃSTWA UDZIAŁ

Na Konferencję obowiązuje obowiązkowa rejestracja za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie: https://bit.ly/3ayB38p.Dla osób uczących się (uczniowie, studenci, doktoranci), będących pracownikami naukowymi lub naczelnikami organów administracyjnych udział w Konferencji jest darmowy, w pozostałych przypadkach opłata Konferencyjna wynosi 250 zł.

Udział w konferencji jest certyfikowany.

Więcej informacji o tej poprzednich edycjach wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej Konferencji
http://www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na wydarzeniu Facebook: https://www.facebook.com/events/2277893285843357/

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego
XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Roland Szymczykiewicz

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama