reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe banderole samoprzylepne na wyroby spirytusowe i winiarskie w puszkach

Nowe banderole samoprzylepne na wyroby spirytusowe i winiarskie w puszkach

Od 20 września 2014 r. podmioty zobowiązane do oznaczania banderolami wyrobów spirytusowych i winiarskich będą mogły alternatywnie do obecnych banderol stosować banderole samoprzylepne na tych wyrobach dystrybuowanych w puszkach.

Ministerstwo Finansów informuje, że w dniu 20 sierpnia 2014 r. zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz. U. z 2014 r., poz. 1095), w którym m.in. wprowadzono alternatywną możliwość oznaczania wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach samoprzylepnymi banderolami. Wejdzie ono w życie z dniem 20 września 2014 r.

Dodatkowo w przypadku zastosowania samoprzylepnych znaków akcyzy podmiot nie ma obowiązku składania wniosku o wskazanie sposobu nanoszenia banderol na nietypowe opakowania jednostkowe wyrobów spirytusowych i winiarskich, gdyż sposób nanoszenia banderol samoprzylepnych na puszki został określony w ww. rozporządzeniu.

Według przepisów powyższego rozporządzenia pozostawiono także możliwość oznaczania wyrobów spirytusowych i winiarskich w puszkach dotychczas stosowanymi banderolami. Jednakże w przypadku zastosowania dotychczasowych banderol na puszki należy uznać puszkę jako nietypowe opakowanie jednostkowe. Z uwagi na powyższe, podmiot stosujący dotychczasowe wzory banderol jest zobowiązany złożyć wniosek do właściwego w sprawach znaków akcyzy Naczelnika Urzędu Celnego o wskazanie sposobu nanoszenia banderol na nietypowe opakowania jednostkowe wyrobów spirytusowych i winiarskich.

Reasumując powyższe należy podkreślić, iż w gestii podmiotu pozostaje wybór stosowania dotychczas obowiązujących banderol na puszki lub wprowadzonych rozporządzeniem banderol samoprzylepnych.

Kalkulatory

Aktywne druki i formularze

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Czytaj także

Źródło:

Ministerstwo Finansów

Zdjęcia

Nowe banderole samoprzylepne na wyroby spirytusowe i winiarskie w puszkach
Nowe banderole samoprzylepne na wyroby spirytusowe i winiarskie w puszkach

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama