| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Darmowe konto bankowe dla emeryta i rencisty przez 2 lata

Darmowe konto bankowe dla emeryta i rencisty przez 2 lata

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na opracowanie strategii i przeprowadzenie kampanii marketingowej mającej na celu zachęcenie świadczeniobiorców ZUS do korzystania z kont bankowych. Jednym z warunków udziału w konkursie jest przygotowane bezpłatnej oferty dla emerytów i rencistów. Darmowe ma być zarówno prowadzenie konta bankowego, jak i korzystanie z karty oraz wypłaty w bankomatach.

Celem konkursu jest zachęcanie klientów ZUS do zakładania kont bankowych i tym samym odbieranie świadczeń w formie bezgotówkowej. Obecnie udział wypłat świadczeń na rachunki bankowe kształtuje się średnio na poziomie 63,5 proc. w stosunku do wszystkich wypłat. Najmniej emerytów i rencistów korzysta z bankowości elektronicznej w regionach południowo-wschodnich.

Mniej niż połowa klientów oddziałów ZUS w Radomiu, Tarnowie czy Nowym Sączu ma przelewane świadczenia na konta bankowe. Powyżej średniej są natomiast klienci oddziałów ZUS z regionów północno-zachodnich: Oddział w Toruniu -blisko 68 proc., w Poznaniu - 68,5 proc. Tradycyjnie najwięcej świadczeń drogą elektroniczną trafia do odbiorców w Warszawie - ponad 69,5 proc. W zdecydowanej większości na konta bankowe trafiają nauczycielskie świadczenia kompensacyjne (95,1 proc.), emerytury pomostowe (92,3 proc.)  i świadczenia przedemerytalne (86,7 proc.). Najniższy procent przelewów elektronicznych dotyczy standardowych emerytur i rent. Tylko nieco ponad 50 proc. rent rodzinnych trafia do rachunki bankowe zainteresowanych.

Uczestnikami konkursu mogą być banki i holdingi bankowe. Przygotowane przez te instytucje oferty dla świadczeniobiorców muszą być bezpłatne. Każdy więc emeryt i rencista, który zdecyduje założyć konto, musi mieć je prowadzone za darmo przez 24 miesiące. Darmowa powinna być również obsługa karty i wypłaty w bankomatach.

Wskaźniki i stawki

Kalkulatory

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Projekty konkursowe oceniane będą pod względem poziomu rozpoznania potrzeb odbiorców oraz różnorodności i sposobu dostosowania kanałów komunikacji do charakteru wskazanej grupy klientów. Istotna będzie czytelność i spójność przekazu, dostępność oferty i możliwość jej realizacji. Cztery najbardziej innowacyjne i pomysłowe projekty otrzymają rekomendację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Stąd wybrane w drodze konkursu banki będą mogły używać logotypu ZUS w działaniach marketingowych uwzględnionych w projekcie oraz korzystać ze wsparcia Zakładu przy dotarciu do klientów m.in. poprzez możliwość zamieszczania materiałów informacyjnych w publikacjach ZUS oraz na stronie internetowej Zakładu.

Wszelkie pytania można zgłaszać do 10 października. Termin składania ofert konkursowych upływa 24 października o godzinie 12.00. Szczegółowe informacje oraz Regulamin konkursu dostępne są tutaj.

Większe ubankowienie to przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa świadczeniobiorców, ale także zmniejszenie kosztów obsługi wypłaty świadczeń przez ZUS.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Zatrudnienia KS Service

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »