REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”

Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”
Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”
Forum Nowoczesnego Controllingu

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na Forum Nowoczesnego Controllingu „Efektywne strategie optymalizacji struktury kosztów przedsiębiorstwa”, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2014 r. w Otwocku koło Warszawy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, jak najlepsi optymalizują koszty przedsiębiorstwa, Redakcja dwumiesięcznika CONTROLLING zaprasza do udziału w Forum Nowoczesnego Controllingu, podczas którego przedstawimy rozwiązania stosowane w czołowych polskich firmach.

Autopromocja

Forum Nowoczesnego Controllingu to miejsce spotkań prezesów i właścicieli firm, członków rad nadzorczych i zarządów, dyrektorów finansowych, controllerów i audytorów, głównych księgowych, doradców podatkowych, pracowników działów planowania, finansowych i ekonomicznych nastawionych na rozwój i sukces zawodowy, zainteresowanych sprawdzonymi w praktyce rozwiązaniami.

Organizatorem Forum jest magazyn CONTROLLING – czasopismo, które stawia na narzędziowość i praktykę, dzięki czemu cieszy się uznaniem wśród coraz większej liczby czytelników.

Podczas Forum omówione zostaną m.in. następujące tematy:

 • Jak zidentyfikować koszty, które w największym stopniu wpływają na wynik finansowy firmy?
 • Jak właściwie ocenić  efektywność projektów inwestycyjnych, aby nie narazić przedsiębiorstwa na straty?
 • Jakie działania wdrożyć, aby zredukować koszty organizacyjne i zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku?
 • Jak skalkulować koszty niewykorzystanych zasobów i uniknąć „spirali śmierci kosztów stałych”?

Gość specjalny:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 • PROF. ZW. DR HAB. MAŁGORZATA ZALESKA – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Członkiem Economic and Financial Committee przy Radzie UE, Wiceprzewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach PAN, Członkiem Centralnej Komisji  ds. Stopni i Tytułów w dyscyplinie Finanse, Kierownikiem Zakładu Bankowości  i Bezpieczeństwa Systemu Finansowego w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Prelegenci:

 • MONIKA BURCZANIUK – Dyrektor controllingu w Spółdzielczej Mleczarni Spomlek; finansami zajmuje się od 2005 r., posiada również doświadczenie we wdrożeniach systemów ERP w zakresie finansów oraz kadr i płac.
 • SZYMON CHURSKI – Partner w MDDP, kieruje pracami działów prowadzenia ksiąg rachunkowych i obsługi kadrowo-płacowej. Skupia się na wykorzystaniu outsourcingu jako narzędzia do optymalizacji kosztów i poprawy jakości działania przedsiębiorstw.
 • DR JACEK GOLISZEWSKI – Dyrektor w Dziale Doradztwa Mazars, posiada wieloletnie do-świadczenie w doradztwie finansowym i operacyjnym zdobyte m.in. podczas pracy na stanowiskach dyrektora generalnego MIK Poland i członka zarządu w filii Kraft Jacobs Suchard.
 • KSENIA KOSIAK – Kierownik Działu Konsul-tantów, Starszy Konsultant ds. funduszy UE w ECDF sp. z o. o. sp. k. Nadzorowała realizację kilkuset projektów unijnych umożliwiających rozwój takich podmiotów jak m.in.: Sobiesław Zasada Centrum, Plastwil czy Inea.
 • ANNA KOWALCZYK – Biegły rewident, od 11 lat pracuje w RSM Poland KZWS, obecnie  na stanowisku Audit Partner’a. Od 7 lat jako manager odpowiedzialny za kierowanie ze-społem w trakcie wykonywania czynności rewizji finansowych.
 • WOJCIECH PRÓCHNICKI – Controller finansowy w firmie nazwa.pl. Trener szkoleń o tematyce: controlling, zastosowanie Excela, Accessa, SQL oraz VBA w usprawnieniu procesów biznesowych w firmie oraz zautomatyzowaniu pracy działów controllingowych i finansowych.
 • PIOTR PRZEWROCKI – Prezes zarządu i założy-ciel spółek Yeslogo oraz Fineus, właściciel i współwłaściciel 4 firm technologicznych, inwe-stor. Pomysłodawca i twórca innowacyjnego narzędzia informatycznego, wspierającego con-trolling finansowy w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.
 • EDYTA SZARSKA – Ekspert w dziedzinie finansów i controllingu. Międzynarodowy ekspert controllingu ICV i członek zarządu Warszawskiej Grupy ICV. Nadzorowała projekty wdrożenia zaawansowanych narzędzi controllingu w zakresie merytorycznym i informatycznym działalności produkcyjnej, handlowej i usługowej.
 • DARIUSZ SZYMAŃSKI – Biegły rewident, pracuje w RSM Poland KZWS Audyt jako Senior Manager. Realizuje projekty z zakresu audytu w jednostkach o zróżnicowanym profilu działalności (usługowej, deweloperskiej, handlowej oraz produkcyjnej).
 • GRAŻYNA WARSZEWSKA – W ECDF sp. z o. o. sp. k. zajmuje się doradztwem z zakresu realizacji i rozliczania projektów unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jako doradca klienta nadzoruje projekty na każdym etapie realizacji inwestycji – od jej rozpoczęcia do audytu dokumentacji oraz kontroli.

Szczegółowy program i zapisy: http://forumcontrollingu.explanator.pl

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Obligacje skarbowe [marzec 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

  Ministerstwo Finansów w komunikacie z 23 lutego 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, które będą sprzedawane w marcu 2024 roku. Oprocentowanie tych obligacji nie zmieniło się w porównaniu do oferowanych w lutym br. Od 26 lutego br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

  Podatek od emisji CO2 w produkcji rolnej. Naukowcy obliczyli ile powinien wynosić

  W raporcie zamówionym przez rząd Danii eksperci zaproponowali wprowadzenie podatku od emisji CO2 w produkcji rolnej. Opłacie sprzeciwiają się rolnicy, a konsumenci obawiają się wzrostu cen mleka i mięsa.

  Składka na ubezpieczenie wypadkowe w 2024 roku - zmiany od 1 kwietnia. Obniżenie stopy procentowej składki dla 32 grup działalności

  Opublikowany 23 lutego 2024 r. projekt rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków przewiduje zmianę  kategorii ryzyka dla 32 grup działalności, dzięki czemu nastąpi obniżenie stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe. Tylko w przypadku jednej grupy działalności nastąpi wzrost kategorii ryzyka i tym samym wzrost stopy procentowej składki wypadkowej. Zmiany będą obowiązywać od składek należnych za kwiecień 2024 r.

  Projekt ustawy o kryptoaktywach. Będzie nadzór nad rynkiem i ochrona inwestorów

  Projekt ustawy o kryptoaktywach przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację prawa unijnego, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru nad tym rynkiem i ochrony inwestorów. Ustawa, z pewnymi wyjątkami, ma wejść w życie z dniem 30 czerwca 2024 roku.

  Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji ustawy o rachunkowości

  Nowe przepisy mają wprowadzić do polskiego porządku prawnego unijne przepisy, które nakładają na duże firmy obowiązek publikacji danych o zapłaconych podatkach.

  MF ujawniło plany dotyczące podatku Belki - nie zostanie zniesiony, a jedynie zmodyfikowany

  Nie będzie całkowitego zniesienia podatku Belki, a jedynie modyfikacja obowiązujących przepisów. Tak wynika z wypowiedzi Jarosława Nenemana, wiceministra finansów. Co czeka inwestorów i oszczędzających?

  VAT 2024: czy ujemny podatek należny zwiększa podatek naliczony?

  Należy wprowadzić przepis prawa o charakterze uściślającym, który w art. 29a ustawy o VAT dotyczącego podstawy opodatkowania, oraz w art. 86 ustawy o VAT wprowadzi uprawnienie do rozliczania w czasie ujemnego podatku należnego oraz nakaz takiego rozliczania ujemnego podatku naliczonego – postuluje prof. dr hab. Witold Modzelewski

  Dlaczego gospodarka strefy euro słabnie wobec USA od czasu wprowadzenia waluty euro?

  W ciągu 25 lat od wprowadzenia euro przewaga gospodarcza Stanów Zjednoczonych nad strefą euro zwiększyła się niemal trzykrotnie. W 1999 r. roku, kiedy wprowadzono walutę euro, gospodarka USA była o 11% większa niż gospodarka strefy euro pod względem parytetu siły nabywczej. Od tego czasu różnica ta wzrosła do 30% - piszą eksperci Allianz Trade w obszernym opracowaniu Allianz Research: „Europa wydaje się pozostawać w tyle za Stanami Zjednoczonymi na wielu frontach” w lutym 2024 r.

  Masz czteroletnie obligacje skarbowe indeksowane inflacją? Opłaca się teraz sprzedać i kupić nowe takie same

  Czteroletnie obligacje indeksowane inflacją otrzymają w marcu 2024 r. oprocentowanie niższe niż Ministerstwo Finansów oferuje za nowe papiery tego samego typu. Ze strony inwestorów racjonalnym działaniem byłoby umorzenie starszych serii i zakup nowych papierów. Konwersja może dotyczyć papierów o wartości około…  84 mld zł. Tak radzi w komentarzu z 23 lutego 2024 r. Emil Szweda z Obligacje.pl,

  Ile wynosi obecnie stopa bezrobocia? Co pokazują dane GUS?

  Stopa bezrobocia wynosząc w końcu stycznia 5,4% była o 0,3 pkt proc. wyższa niż miesiąc wcześniej - tak wynika z danych GUS. Na przełomie lutego i marca stopa bezrobocia może sięgać 5,4% - 5,5% przy liczbie bezrobotnych na poziomie 840 – 850 tys. osób.

  REKLAMA