| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Skierowanie na badania na nowym wzorze

IFK poleca: Skierowanie na badania na nowym wzorze

Od 1 kwietnia 2015 r. obowiązują nowe zasady przeprowadzania badań lekarskich pracowników. Pracodawcy muszą także stosować nowy wzór skierowania na badania lekarskie. Obecnie pracodawca ma obowiązek wydania dwóch egzemplarzy skierowania na badania. Jeden egzemplarz jest przeznaczony dla lekarza, drugi dla pracownika.

Tak więc w przypadku zmiany pracodawcy lub podjęcia równoległej pracy w podobnych warunkach pracownik będzie mógł udokumentować zatrudniającemu pracodawcy poprzednie lub aktualne warunki pracy, w jakich pracuje.

Zgodnie z nowymi przepisami skierowanie na badanie musi zawierać:

    ● określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane,

    ● w przypadku osób przyjmowanych do pracy lub pracowników przenoszonych na inne stanowiska pracy – określenie stanowiska pracy, na jakim osoba ta ma być zatrudniona; w takiej sytuacji pracodawca może wskazać w skierowaniu dwa lub więcej stanowisk pracy, w kolejności odpowiadającej potrzebom zakładu,

    ● w przypadku pracowników – określenie stanowiska pracy, na którym pracownik jest zatrudniony,

    ● opis warunków pracy, z uwzględnieniem informacji o występowaniu na danym stanowisku pracy czynników niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i innych wynikających ze sposobu wykonywania pracy, z podaniem wielkości narażenia oraz aktualnych wyników badań i pomiarów czynników wykonanych na tych stanowiskach.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jak sporządzić skierowanie na badania lekarskie na nowym wzorze" >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »