REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Święto księgowych na Stadionie Narodowym

Święto księgowych na Stadionie Narodowym
Święto księgowych na Stadionie Narodowym

REKLAMA

REKLAMA

Z okazji Dnia Księgowego, który przypada na 9 czerwca przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z branżą rachunkową, spotkali się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie na konferencji „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”, i debatowali na temat przyszłości branży. Wisienkę na torcie dodała Maria Ożga, finalistka II edycji programu MasterChef, najbardziej znana „Księgowa w Kuchni”, która specjalnie dla uczestników zaserwowała uroczysty tort.

Głównym punktem tegorocznej uroczystości, zorganizowanej przez portal Księgowi Przyszłości, była debata dotycząca wpływu deregulacji na rynek usług księgowych, którą poprowadził Piotr Chęciński, dziennikarz stacji TVP Info. Punktem wyjścia do dyskusji był raport z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli biur świadczących usługi księgowe oraz właścicieli i kierowników przedsiębiorstw sektora MŚP.

Autopromocja

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

W debacie wzięli udział: Franciszek Wala – Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Robert Czuła – Prezes Soneta sp. z.o.o, prof. dr hab. Zbigniew Luty – Kierownik Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli UE we Wrocławiu, prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic – Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Mariusz Korzeb z Komitetu Podatkowego Pracodawcy RP. Konferencję otworzyła Dorota Podedworna-Tarnowska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.  

– Obawy, które zgłaszają księgowi w Polsce zostaną ocenione nie po roku wprowadzenia deregulacji, bo myślę, że jest to zbyt krótki czas na dokonanie dogłębnej analizy i oceny tych zmian. Jednak dzisiejsza konferencja to doskonała platforma wymiany wzajemnych doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa i profesjonalizmu wykonywania zawodu nie tylko księgowego ale również biegłego rewidenta – powiedziała Wiceminister.

Z kolei Franciszek Wala Franciszek Wala, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce uważa, że wprowadzone zmiany, wbrew obawom niektórych, nie zepsuły rynku. – Nie ma obaw o psucie rynku. Nie nastąpiły żadne znaczące zamiany, czyli nie staniały bardzo usługi księgowe, ani nie nastąpiło też osłabienie ich jakości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W programie wydarzenia znalazł się również cykl wykładów „Jak się wyróżnić na tle konkurencji?”, poświęcony metodom promocji i autopromocji w sektorze finansowym. Poruszone zostały cztery zagadnienia: wiedza, technologia, reklama oraz kariera.

O istocie certyfikatów księgowych mówiła dr Teresa Cebrowska ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a o nowoczesnych narzędziach informatycznych – Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu do zarządzania i księgowości enova365.

– Obecnie, kiedy uwolnił się zwód księgowego, rozwiązania informatyczne służą do budowania przewagi konkurencyjnej, budowania specjalnej oferty do nowej grupy klientów, a także do udoskonalenia własnych procesów prowadzenia działalności – mówiła Jadwiga Wojtas.

Zagadnienie promocji tj. budowanie marki biura rachunkowego przedstawione zostało przez Jakuba Cupiała z Agencji Reklamowej ArtGroup, a zasady budowania marki osobowej zaprezentował Michał Borkowski z Antal International. Na zakończenie spotkania Dorota Będziak, Zastępca Dyrektora Departamentu Rachunkowości w Ministerstwie Finansów, omówiła plany Ministerstwa na najbliższe miesiące.

Osoby spoza Warszawy mogły śledzić debatę na żywo w Internecie na portalu Księgowi Przyszłości oraz na profilu portalu na Facebooku, dzięki transmisji za pomocą technologii stream online. Nagrania z debaty i wykładów będzie można oglądnąć na portalu. Organizator zapowiedział umieszczenie również pełnego raportu z badania. 

Organizatorem konferencji był portal Księgowi Przyszłości, a partnerami głównymi zostało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o.

Relację z wydarzenia przygotowaną przez stacje TVP Info można zobaczyć tutaj

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki. Konferencji patronują również Pracodawcy RP, Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Partnerami  wydarzenia są Antal International, Agencja ArtGroup oraz Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych, odpowiedzialny za zrealizowanie badania. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: stacja TVP Info, Polska Agencja Prasowa, Dziennik Gazeta Prawna, Infor.pl, Manager, Rachunkowość, Świat Księgowych, Controlling, Controlling i Rachunkowość Zarządcza oraz portale ERP-view.pl i Kariera w Finansach.

***

Więcej informacji udziela:

Agata Kostecka

www.ksiegowiprzyszlosci.pl

tel.: 605 529 523

e-mail: agata.kostecka@ksiegowiprzyszlosci.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Składki ZUS wspólników spółki z o.o. (jednoosobowej i wieloosobowej). Kto i kiedy nie zapłaci składek?

    Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych różnicują pozycję wspólników spółki z o.o. w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w zależności od tego, czy spółka jest jednoosobowa czy wieloosobowa.

    REKLAMA