| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Jakie deklaracje CIT należy złożyć do końca stycznia

IFK poleca: Jakie deklaracje CIT należy złożyć do końca stycznia

Do końca stycznia podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, dla których rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, muszą złożyć kilka deklaracji podatkowych związanych z rozliczeniem podatku dochodowego od osób prawnych za 2015 r. Ponieważ w tym roku 31 stycznia przypada w niedzielę termin ten przesuwa się na 1 lutego.

Deklaracje CIT składane do 1 lutego 2016 r. przez podatników mających kalendarzowy rok podatkowy

Obowiązki podatnika lub płatnika

Nazwa rocznej deklaracji

Podstawa prawna

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych za 2015 r.

CIT-6AR(3)

art. 26a updop

Złożenie przez płatnika deklaracji o wysokości pobranego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatnika mającego siedzibę lub zarząd na terytorium RP za 2015 r.

CIT-6R(4)

art. 26a updop

Złożenie przez płatnika deklaracji o wysokości pobranego w 2015 r. zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej płatnika

CIT-10Z(3)

art. 26a updop

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości przychodu za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim, uzyskanego przez zagraniczne przedsiębiorstwo żeglugi handlowej od zagranicznych zleceniodawców za 2015 r.

CIT-9R(5)

art. 26 ust. 1b w zw. z art. 26a updop

Złożenie przez podatnika deklaracji o wysokości podatku dochodowego od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, wydatkowanych na inne cele niż wymienione w oświadczeniu CIT-5 lub deklaracji CIT-6AR za 2015 r.

CIT-11R(3)

art. 26 ust. 4
w zw. z art. 26a updop

Do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) od 1 stycznia 2015 r. należy stosować nowe, przywołane w tabeli wzory formularzy, które zostały określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z 24 listopada 2015 r. Także płatnicy i podatnicy, których rok podatkowy jest inny niż kalendarzowy i rozpoczął się przed 1 stycznia 2015 r. oraz zakończył się po 31 grudnia 2014 r., do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) w tym roku podatkowym stosują nowe wzory formularzy.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Jakie deklaracje i zawiadomienia CIT należy złożyć do końca stycznia 2016 r." >>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK