reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: W 2016 r. łatwiej złożyć deklaracje DT-1

IFK poleca: W 2016 r. łatwiej złożyć deklaracje DT-1

Od 1 stycznia 2016 r. podatnicy mogą składać elektronicznie deklaracje DT-1 nie tylko za pośrednictwem platformy e-PUAP. Mogą to robić również poprzez lokalne systemy teleinformatyczne udostępniane podatnikom przez organy samorządu terytorialnego, czyli wójta (ew. burmistrza, prezydenta miasta) gminy, na której terenie znajduje się miejsce zamieszkania lub siedziba podatnika.

Do końca 2015 r. deklaracje na podatek od środków transportowych w formie elektronicznej mogły być przesyłane wyłącznie z wykorzystaniem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (tzw. ePUAP). Od początku 2016 r. możliwe jest przesyłanie ich także z wykorzystaniem innego systemu teleinformatycznego wskazanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej właściwego organu jednostki samorządu terytorialnego. Pozwala to na elektroniczne składanie deklaracji także przez tych podatników, którzy nie posiadają konta w systemie ePUAP.

Podatek od środków transportowych w 2016 r.

Deklaracje na podatek od środków transportowych powinny być zaopatrzone w jeden z dwóch rodzajów podpisów elektronicznych:

  • bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, albo
  • podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP.

Podatnicy podatku od środków transportowych są obowiązani złożyć deklaracje na podatek od środków transportowych na 2016 r. w terminie do 15 lutego. Jeżeli natomiast obowiązek podatkowy powstałby po tym dniu – w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności uzasadniających powstanie obowiązku złożenia deklaracji.

Oprac. Sławomir Biliński

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama