reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wyjaśnienia

Jaka stawka na usługi przewozu osób w ramach usług turystyki

Aktualizacja: 18.07.2005

PYTANIE DO USJaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować przewóz osób własnym taborem autokarowym wykonywany w ramach usług turystycznych nabywanych od innych kontrahentów? »

Jaka stawka na usługi pośrednictwa w znalezieniu pracy

Aktualizacja: 18.07.2005

PYTANIE DO USJaka jest właściwa stawka podatku od towarów i usług dla czynności polegających na wyszukiwaniu dla kontrahenta mającego siedzibę na terytorium państwa trzeciego niebędącego podatnikiem podatku od wartości dodanej obywateli polskich, którzy są zatrudniani do pracy na terytorium państwa trzeciego? »

Jakie są warunki opodatkowania stawką 0% sprzedaży sprzętu komputerowego szkołom

Aktualizacja: 18.07.2005

PYTANIE DO USCzy przy sprzedaży do szkoły podstawowej bezprzewodowych kart sieciowych i bezprzewodowego punktu dostępowego (Access Point - odpowiednik switcha w sieci przewodowej) może być zastosowana stawka podatku VAT 0%? Powyższy sprzęt przeznaczony ma być do wyposażenia pracowni komputerowej między innymi do udostępnienia Internetu do komputerów używanych do celów edukacyjnych? »

Moment zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów

Aktualizacja: 11.07.2005

Czy wydatek poniesiony w grudniu 2004 r. na uiszczenie należności za wykonanie badań w zakresie uzyskania "deklaracji zgodności" produkowanej stolarki okiennej należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2004, mając na uwadze, że produkcja tych okien będzie trwała również w roku podatkowym 2005? »

Obsługa księgowa nieruchomości z VAT

Aktualizacja: 27.04.2005

Podatniczka w ramach zarejestrowanej działalności gospodarczej wykonuje usługę w zakresie obsługi księgowej nieruchomości, którą zamieszkuje, na podstawie umowy z zarządcą nieruchomości. Czy powyższa usługa po 1 maja 2004 r. będzie podlegała VAT? »

Nie wszystkie świadczenia z funduszu z podatkiem

Aktualizacja: 27.04.2005

Czy wszystkie świadczenia finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? »

Darowizna na rzecz biblioteki

Aktualizacja: 27.04.2005

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama