| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zwolnienia podatkowe w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej

Zwolnienia podatkowe w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej

Do 30 czerwca 2014 r. został przedłużony okres obowiązywania przepisów dotyczących regionalnej pomocy inwestycyjnej w zakresie zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych.


Zwolnienia od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych


Ministerstwo Finansów poinformowało, że w związku z przedłużeniem do dnia 30 czerwca 2014 r. obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 października 2006 r. w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. Nr 190, poz. 1402), Rada Ministrów w dniu 20 grudnia 2013 r. przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną.

Dofinansowanie z PFRON w 2014 r.

Rozporządzenie zostało opublikowane 27 grudnia 2013 r. poz. 1648 i umożliwia po dniu 31 grudnia 2013 r. do dnia 30 czerwca 2014 r. udzielanie przez jednostki samorządu terytorialnego zwolnień z podatku od nieruchomości i z podatku od środków transportowych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 sierpnia 2008 r. w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną (Dz. U. Nr 146, poz. 927, z późn. zm.).

Zobacz: Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1540)

Zapraszamy do dyskusji na forum

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Grabowski

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »