REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pracownicy urzędów skarbowych edukują młodzież

REKLAMA

Urzędy Skarbowe w lubelskiem stawiają na edukację młodzieży organizując dla nich szkolenia z zakresu podatków i przedsiębiorczości.
Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie szkolą studentów w zakresie podatków

W dniu 21 kwietnia 2008r (poniedziałek) o godz. 11:00 w sali 106 Wydziału Prawa i Administracji UMCS odbędą się zajęcia warsztatowe dla studentów dotyczące poprawnego wypełniania zeznań rocznych PIT za 2007 r. Organizatorem warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Prawo w praktyce", jest lubelski Oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.
Zajęcia poprowadzą specjaliści z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Zaprezentują sposoby wypełniania zeznań, uwzględniające m.in. dochody z pracy najemnej, wykonywanej za granicą, stypendia, które stanowią dochody opodatkowane, odliczenia od dochodu i podatku.

Ogólnopolski „Dzień przedsiębiorczości” w Urzędzie Skarbowym w Nisku (woj. podkarpackie)
W dniu 03.04.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w związku z ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości” organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, gościło 12 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N w Stalowej Woli.
W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zadaniami Urzędu oraz jego strukturą i zasadami wypełniania zeznań podatkowych PIT-38. Następnie każdy z nich asystował przez kilka godzin pracownikom Urzędu na stanowiskach zajmujących się udzielaniem informacji podatkowej, przyjmowaniem zeznań rocznych, przyjmowaniem wniosków o wydanie zaświadczeń o dochodach lub niezaleganiu w opłacaniu podatków oraz wydawaniem wystawionych zaświadczeń, przyjmowaniem formularzy NIP, a także wprowadzaniem złożonych deklaracji podatkowych do systemu komputerowego.

Projekt ten ma na celu ułatwienie młodym ludziom podjęcie decyzji co do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej poprzez pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem wybranej jednostki.

Wizyta uczniów L.O. im K.E.N. w Stalowej Woli w Urzędzie Skarbowym w Nisku
W dniu 29.02.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w ramach zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z uczniami klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N. w Stalowej Woli poprowadzone przez Panią Grażynę Pelewicz - Naczelnika urzędu, oraz Panią Magdalenę Szabat i Panią Dorotę Zygmunt, kierujące komórkami wymiarowymi urzędu. Uczestnicy wycieczki uzyskali informacje na temat procedur związanych z rejestracją samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej oraz wyborem właściwej formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną zawierającą opis funkcjonowania urzędu, z uwzględnieniem miejsc w których obsługiwani są podatnicy, opis struktury organizacyjnej wraz z zadaniami poszczególnych komórek organizacyjnych. Slajdy zawierały również wizualizację formularzy rejestracyjnych oraz zeznań rocznych.

Uczniowie mieli możliwość wypełnienia zgłoszenia identyfikacyjnego osoby fizycznej rozpoczynającej prowadzenie działalności gospodarczej na formularzu NIP-1 oraz zeznania o wysokości osiągniętego dochodu/poniesionej straty w roku podatkowym na formularzy PIT-36. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po budynku urzędu oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 

Źródło: www.mf.gov.pl

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Krajowy Plan Odbudowy w Polsce w 2024 roku. Wyścig z czasem po 60 miliardów euro

  Zeszłotygodniowe informacje dotyczące odblokowania funduszy europejskich są optymistyczne – kierunek działań przyjęty przez polski rząd może liczyć na przychylność UE. Pamiętajmy jednak, że deklaracje te nie oznaczają, że środki na wspieranie reform i inwestycji zostaną nam „automatycznie” udostępnione - pisze Łukasz Kościjańczuk, partner w CRIDO.

  Czy laptop i wynajęte mieszkanie pracownika zagranicznej firmy to już zakład w Polsce?

  Pracownicy wykonujący pracę poza miejscem siedziby pracodawcy (lub innym miejscem określonym w umowie o pracę) mogą generować szereg konsekwencji podatkowych, zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy, szczególnie gdy w grę wchodzi praca poza Polską, lub w Polsce, ale dla pracodawcy z innego kraju - pisze Dr Adam Barcikowski – Manager w Nexia Advcero.

  Niższy VAT od 1 kwietnia 2024 r. Stawka 8% dla usług kosmetycznych, manicure i pedicure

  Ministerstwo Finansów przygotowało już projekt rozporządzenia, które obniży od 1 kwietnia 2024 r. - z 23% do 8% – stawkę VAT na określone usługi kosmetyczne.

  Czas na reformę Unijnego Kodeksu Celnego

  Reforma (projektu) nowego Unijnego Kodeksu Celnego po konsultacjach społecznych. Od 2027 roku przewidywane jest wejście w życie nowego UKC. Będą to zmiany rewolucyjne w wielu aspektach, dziś obowiązujących przepisów prawa celnego. Wiarygodni przedsiębiorcy mają mieć znaczne uproszczenia oraz mamy przejść na „inteligentne” odprawy celne ze zwiększonym monitoringiem systemów informatycznych.

  Twój e-PIT wspólnie z małżonkiem

  Usługa Twój e-PIT umożliwia złożenie rocznego PIT wspólnie z małżonkiem. Kiedy jest to możliwe? Jakie działania należny wykonać?

  PGNiG obniża ceny gazu dla gospodarstw domowych. Ale nadal ponad 90 zł/MWh drożej od ceny zamrożonej do połowy 2024 roku

  W czwartek 29 lutego 2024 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził obniżenie o 8,3 proc. (do 290,97 zł/MWh) zatwierdzonej w grudniu 2023 r. i obowiązującej w 2024 r. taryfy na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych i innych tzw. odbiorców uprawnionych przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny. Ale do 30 czerwca 2024 r. cena netto gazu dla odbiorców uprawnionych (w tym odbiorców w gospodarstwach domowych) została zamrożona na poziomie 200,17 zł/MWh.

  Ujednolicenie sprawozdań finansowych komitetów wyborczych. Jest projekt rozporządzenia w tej sprawie

  Ustawodawca przygotował projekt rozporządzenia w sprawie łącznego sprawozdania finansowego komitetu wyborczego, który zarejestrował kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta miasta oraz listę kandydatów na radnych. Jakie rozwiązania znalazły się w projekcie?

  Tabela kursów średnich NBP z 29 lutego 2024 roku [nr 043/A/NBP/2024]

  Tabela kursów średnich waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona przez NBP 29 lutego 2024 roku - nr 043/A/NBP/2024. Jaki dziś kurs euro? Jakie zmiany w kursach walut?

  Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczyć remont łazienki?

  Ulga rehabilitacyjna a remont łazienki. Czy możliwe jest odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej kosztów remontu, adaptacji  i wyposażenia łazienki dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?

  Księgowy na urlopie. Jak utrzymać płynność obsługi księgowej w firmie?

  Gdy księgowy udaje się na urlop, firma stoi przed wyzwaniem związanym nie tylko ze zorganizowaniem zastępstwa, ale również z utrzymaniem płynności obsługi księgowej. Podpowiadamy, jak przygotować firmę na taką sytuację.

  REKLAMA