reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Pracownicy urzędów skarbowych edukują młodzież

Pracownicy urzędów skarbowych edukują młodzież

Urzędy Skarbowe w lubelskiem stawiają na edukację młodzieży organizując dla nich szkolenia z zakresu podatków i przedsiębiorczości.

Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie szkolą studentów w zakresie podatków

W dniu 21 kwietnia 2008r (poniedziałek) o godz. 11:00 w sali 106 Wydziału Prawa i Administracji UMCS odbędą się zajęcia warsztatowe dla studentów dotyczące poprawnego wypełniania zeznań rocznych PIT za 2007 r. Organizatorem warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Prawo w praktyce", jest lubelski Oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.
Zajęcia poprowadzą specjaliści z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Zaprezentują sposoby wypełniania zeznań, uwzględniające m.in. dochody z pracy najemnej, wykonywanej za granicą, stypendia, które stanowią dochody opodatkowane, odliczenia od dochodu i podatku.

Ogólnopolski „Dzień przedsiębiorczości” w Urzędzie Skarbowym w Nisku (woj. podkarpackie)
W dniu 03.04.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w związku z ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości” organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, gościło 12 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N w Stalowej Woli.
W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zadaniami Urzędu oraz jego strukturą i zasadami wypełniania zeznań podatkowych PIT-38. Następnie każdy z nich asystował przez kilka godzin pracownikom Urzędu na stanowiskach zajmujących się udzielaniem informacji podatkowej, przyjmowaniem zeznań rocznych, przyjmowaniem wniosków o wydanie zaświadczeń o dochodach lub niezaleganiu w opłacaniu podatków oraz wydawaniem wystawionych zaświadczeń, przyjmowaniem formularzy NIP, a także wprowadzaniem złożonych deklaracji podatkowych do systemu komputerowego.

Projekt ten ma na celu ułatwienie młodym ludziom podjęcie decyzji co do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej poprzez pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem wybranej jednostki.

Wizyta uczniów L.O. im K.E.N. w Stalowej Woli w Urzędzie Skarbowym w Nisku
W dniu 29.02.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w ramach zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z uczniami klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N. w Stalowej Woli poprowadzone przez Panią Grażynę Pelewicz - Naczelnika urzędu, oraz Panią Magdalenę Szabat i Panią Dorotę Zygmunt, kierujące komórkami wymiarowymi urzędu. Uczestnicy wycieczki uzyskali informacje na temat procedur związanych z rejestracją samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej oraz wyborem właściwej formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną zawierającą opis funkcjonowania urzędu, z uwzględnieniem miejsc w których obsługiwani są podatnicy, opis struktury organizacyjnej wraz z zadaniami poszczególnych komórek organizacyjnych. Slajdy zawierały również wizualizację formularzy rejestracyjnych oraz zeznań rocznych.

Uczniowie mieli możliwość wypełnienia zgłoszenia identyfikacyjnego osoby fizycznej rozpoczynającej prowadzenie działalności gospodarczej na formularzu NIP-1 oraz zeznania o wysokości osiągniętego dochodu/poniesionej straty w roku podatkowym na formularzy PIT-36. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po budynku urzędu oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 

Źródło: www.mf.gov.pl

 

 

reklama

Czytaj także

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Weronika Sierant

HR Manager w firmie Smart MBC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama