| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Ulga internetowa w rozliczeniu rocznym

Ulga internetowa w rozliczeniu rocznym

Od 1 stycznia br. zmianie uległy przepisy dotyczące odliczania przez podatników ulgi na Internet oraz ulgi prorodzinnej. Nowe regulacje mają jednak zastosowanie dopiero do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2013 r. W związku z tym w zeznaniach rocznych za 2012 r. podatnicy rozliczą po raz ostatni ulgę na Internet oraz ulgę prorodzinną na starych zasadach, tj. według przepisów obowiązujących do końca 2012 r.

W powołanej wyżej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług (ILPP2/443-839/10-2/AD) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdził, że rachunki wystawiane przez Wnioskodawcę - przedsiębiorcę korzystającego ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ustawy o VAT - uznaje się za faktury, jeśli spełniają one wymogi wskazane w uregulowaniach zawartych w Ordynacji podatkowej oraz w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 22 sierpnia 2005 r. w sprawie naliczania odsetek za zwłokę oraz opłaty prolongacyjnej, a także zakresu informacji, które muszą być zawarte w rachunkach (Dz.U. Nr 165, poz. 1373 ze zm.).

Formularze PIT 2012. Jaki formularz wybrać do rozliczenia rocznego PIT?

Zapraszamy na forum PIT

Wobec powyższego stwierdzić należy, iż przedmiotowe rachunki wystawiane przez Wnioskodawcę - przy zachowaniu wskazanych wyżej warunków - spełniają wymogi dotyczące udokumentowania wydatków z tytułu korzystania z sieci Internet w zakresie możliwości skorzystania z tzw. „ulgi internetowej” uregulowanej w art. 26 ust. 1 pkt 6a w zw. z ust. 7 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 9 września 2010 r., sygn. ILPB2/415-726/10-2/TR

Więcej na ten temat przeczytasz na Platformie Księgowych www.inforfk.pl w artykule: Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym >>

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK