| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Hazard w internecie będzie opodatkowany

Hazard w internecie będzie opodatkowany

Ministerstwo Finansów zamierza uregulować zasady opodatkowania dotyczące hazardu internetowego.

W odpowiedzi na interpelację poselską (nr 10781) Ministerstwo Finansów poinformowało, że gry i zakłady wzajemne organizowane na stronach internetowych zostaną opodatkowane.

Zgodnie z wyjaśnieniami resortu finansów, proces zmian ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27, z późn. zm.), tworzący podstawy prawne funkcjonowania tej sfery działalności gospodarczej, został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich jest w trakcie realizacji.

Drugi etapu nowelizacji, który będzie zawierał kompleksową zmianę przepisów ustawy, obejmującą m.in. poruszoną w interpelacji kwestię e-hazardu, rozpocznie się po zakończeniu pierwszego etapu. Ministerstwo nie podało jednak terminu zakończenia prac. Uregulowanie tej sfery działalności z powodu jej złożoności wymagać będzie jednak ścisłej współpracy z innymi resortami, np. Ministerstwem Infrastruktury.

Zmiany przewidziane w nowelizacji obejmą również kwestie związane z umożliwieniem legalnie działającym podmiotom wykorzystania istniejących rozwiązań technicznych, w tym m.in. zawierania zakładów wzajemnych za pomocą sms.

Ministerstwo Finansów zapowiada ponadto, że w ramach drugiego etapu nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemne będą podjęte prace nad wdrożeniem neutralnego systemu podatkowego regulującego kwestię opodatkowania internetowych zakładów bukmacherskich.

Jednocześnie przepisami ustawy mają zostać objęte także gry zręcznościowe i rozrywkowe, m.in. poprzez wprowadzenie obowiązku certyfikacji urządzeń służących do prowadzenia gier rozrywkowych i zręcznościowych, co pozwoli na zwiększenie efektywności i skuteczności nadzoru i kontroli nad rynkiem gier.

Skutkiem powyższych zmian, jak wynika z założeń MF, powinno być umożliwienie graczom udziału w legalnych grach i zakładach wzajemnych, ograniczenie szarej strefy nielegalnych gier oferowanych w sieci oraz objęcie kontrolą urządzanych w środkach masowego przekazu przedsięwzięć o charakterze konkursów (tzw. media games).

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Nowicki

Członek Zarządu Sembox Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »