| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Elektroniczne RMUA bez e-podpisu?

Aktualizacja: 08.06.2009

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” zaakceptowała propozycje pracodawców dotyczące uproszczenia zasad wydawania druków RMUA. »

W jakich sprawach NFZ wyda pisemną interpretację przepisów

Aktualizacja: 08.06.2009

Od 20 września 2008 r. NFZ, na wniosek przedsiębiorcy, wydaje pisemne, indywidualne interpretacje przepisów dotyczące objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym i ustalenia prawa do świadczeń z tego ubezpieczenia. Natomiast w sprawach związanych z wymiarem składek na ubezpieczenie zdrowotne wniosek o pisemne interpretacje przedsiębiorcy powinni składać do ZUS. »

Prawo spadkowe nie może ograniczać woli spadkodawcy

Aktualizacja: 08.06.2009

Spadkodawca powinien mieć możliwość sporządzenia testamentu działowego. Dzięki temu mógłby w każdej chwili zmienić testament i przepisać swój majątek komuś innemu. Do zmiany testamentu nie byłaby potrzebna zgoda obdarowanych. »

Składki od osób na urlopie macierzyńskim

Aktualizacja: 08.06.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie już egzekwował składek z tytułu prowadzenia firmy od osób zatrudnionych na etacie i przebywających równocześnie na urlopie macierzyńskim i wychowawczym. »

Od 3 lipca nowy wykaz chorób zawodowych

Aktualizacja: 05.06.2009

Kodeks pracy, a nie rozporządzenie będzie określać uprawnienia pracownika dotyczące rozpoznania choroby zawodowej. Jednocześnie nowy wykaz chorób będzie mieć charakter zamknięty. »

Ostatnie chwile na e-podpis

Aktualizacja: 04.06.2009

Od 21 lipca bezpieczny podpis elektroniczny będzie jedyną uznawaną formą potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS. »

Tylko 26 proc. osób zdało egzamin na naczelnika

Aktualizacja: 05.06.2009

Spośród 540 osób, które przystąpiły do konkursu na naczelników urzędów skarbowych, tylko 139 osób zdało egzamin. Nadal nie wybrano 69 naczelników. »

Zgłoszenia wywozowe tylko elektronicznie

Aktualizacja: 04.06.2009

Od 1 lipca wywozowe zgłoszenia celne będą składane wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu tranzytowego ECS. »

Pracownicy dostaną zaliczki zaległych pensji

Aktualizacja: 04.06.2009

Jeszcze przed ogłoszeniem upadłości firmy jej pracownicy będą mogli otrzymywać zaliczki na poczet niewypłaconych wynagrodzeń. »

Rząd nie prowadzi prac nad podwyżką stawek VAT

Aktualizacja: 04.06.2009

Ministerstwo finansów (MF) nie prowadzi prac nad podwyżką stawek podatku od towarów i usług (VAT) - powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

ZUS kwestionuje świadectwa pracy

Aktualizacja: 04.06.2009

Co trzecia osoba ubiegająca się o emeryturę pomostową otrzymuje od ZUS decyzję odmowną. W wielu przypadkach organ rentowy kwestionuje świadectwa pracy wystawione przez pracodawców. »

Podatkowe manewry Skarbu Państwa

Aktualizacja: 04.06.2009

Kolejna spółka Skarbu Państwa tworzy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI), aby ograniczyć podatki. A jeszcze niedawno fiskus był przeciwny takim działaniom - akcentuje "Parkiet". »

Zapomogi będą zwolnione z podatku

Aktualizacja: 03.06.2009

Zapomogi w wysokości do 638 zł, wypłacane ze środków zakładowej organizacji związkowej pracownikom należącym do tej organizacji, będą zwolnione z podatku od osób fizycznych. »

Emeryturę będzie można sprawdzić w internecie

Aktualizacja: 03.06.2009

ZUS rozpocznie w tym roku budowę platformy informatycznej, która umożliwi m.in. sprawdzanie danych zapisanych na kontach ubezpieczonych, składanie wniosków i dokumentów. »

Polacy przywożą mniej aut, ale wpływy z akcyzy nie spadają

Aktualizacja: 03.06.2009

Mimo że Polacy sprowadzają z zagranicy prawie połowę mniej samochodów niż w ubiegłym roku, wpływy z akcyzy od aut nie spadają - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica. Główną przyczyną tego jest wysoki kurs euro. Zapewnił też, że resort nie pracuje nad podwyżkami podatku akcyzowego. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK