| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Cudzoziemiec będzie miał gdzie zaskarżyć interpretację podatkową...

Aktualizacja: 13.10.2008

Jeżeli jakiś podmiot nie będzie miał miejsca zamieszkania lub siedziby w Polsce, to obowiązywać będzie pierwotna regulacja w zakresie właściwości sądu. »

Korzystna zmiana w orzecznictwie dotyczącym usług finansowych

Aktualizacja: 10.10.2008

Dla podmiotu świadczącego usługi pośrednictwa w zakresie wymiany walut podstawą opodatkowania jest kwota marży (tzw. spread) stanowiąca w tym wypadku postać wynagrodzenia za usługi. »

Niższa opłata skarbowa za poświadczenie kopii

Aktualizacja: 10.10.2008

Opłata skarbowa od poświadczenia zgodności odpisu lub kopii dokonanego przez organy administracji rządowej lub samorządowej wyniesie 1 zł. »

Więcej podatku Belki?

Aktualizacja: 13.10.2008

Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami, które uniemożliwią unikanie tzw. podatku Belki przy wykupie krótkoterminowych polis na życie. Dziś takie ubezpieczenia pełnią faktycznie funkcję lokat bankowych - informuje "Rzeczpospolita". »

Skargi trafią do wszystkich WSA

Aktualizacja: 10.10.2008

Od 11 października skargi na interpretacje indywidualne mogą rozpatrywać wszystkie WSA. Dotyczy to także spraw, które już wpłynęły do sądu w Warszawie, a nie mają terminu rozprawy. Rozpatrywanie spraw zróżnicuje orzecznictwo, co nie musi być korzystne dla podatników. »

Nie od razu zapłacimy podatek

Aktualizacja: 09.10.2008

Decyzja podatkowa nie będzie podlegała wykonaniu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. »

Co 10 wniosek dotyczący zwrotu akcyzy to wznowienie sprawy

Aktualizacja: 09.10.2008

Od 10 do 15 proc. wszystkich spraw dotyczących zwrotu akcyzy za samochody sprowadzone z zagranicy to żądania o wznowienie postępowania. »

Coraz wyższe kwoty zwrotu VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 09.10.2008

W 2007 roku zwrot VAT na materiały budowlane otrzymało ponad 419 tys. indywidualnych inwestorów. Przy malejącej liczbie wnioskujących rośnie łączna kwota zwracana przez organy podatkowe. Na wyższy zwrot wpływa rosnąca cena 1 mkw. mieszkania i cena materiałów budowlanych. »

Ofiarami budżetu będą palacze

Aktualizacja: 10.10.2008

Do przyszłorocznego budżetu wpłynie o ponad 20 mln zł więcej z tytułu podatków niż w tym roku. Najdotkliwiej podwyżkę podatków odczują osoby palące - czytamy w dzienniku "Polska". »

Więcej ułatwień dla firm

Aktualizacja: 09.10.2008

Pozwolenia na prowadzenie składu celnego będą wydawane przez naczelników urzędów celnych. »

Zerowa stawka w eksporcie będzie stosowana także przy darowiznach

Aktualizacja: 09.10.2008

Definicja eksportu towarów powinna zostać rozszerzona o przekazanie nieodpłatne, w szczególności darowizny - uważa Komisja Finansów Publicznych. »

Przy sprzedaży mieszkań nadal zapłacimy 19-proc. PIT

Aktualizacja: 08.10.2008

Mimo obniżenia stawek PIT do 18 i 32 proc., w przypadku sprzedaży domów lub mieszkań nadal czeka nas 19 proc. podatku. »

Delegacja służbowa to nie dojazd do pracy

Aktualizacja: 08.10.2008

Koszty dojazdu do miejsca pracy są kosztem każdego pracownika funkcjonującego w Służbie Celnej, bez względu na to, gdzie on pracuje. Dojazd do pracy to nie delegacja służbowa. »

Paliwo w baku będzie można wwieźć do Polski bez cła

Aktualizacja: 09.10.2008

Zniesienie ograniczeń w bezcłowym przywozie spoza UE do Polski paliwa w zbiornikach samochodów - przewiduje m.in. nowelizacja ustawy prawa celnego, którą w środę uchwalił Sejm. »

Rząd wskaże w ustawach źródła finansowania zadań

Aktualizacja: 08.10.2008

Zmiany w ustawach dotyczące samorządów nie będą obciążały ich finansowo. Nadanie nowego zadania samorządom będzie wymagało wskazania źródeł finansowania. Wymóg ten nie dotyczy jednak poselskich projektów ustaw. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mira Michalska

Doradca

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »