| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > IFK poleca: Niecały miesiąc na rozliczenie PIT

IFK poleca: Niecały miesiąc na rozliczenie PIT

Pozostał nie cały miesiąc na złożenie zeznania podatkowego. Można rozliczyć się przez internet, bądź złożyć zeznanie w wersji papierowej. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili.

„Szybki PIT”: rozlicz się przez internet

Nie wiesz, od czego zacząć? Wejdź na www.szybkipit.pl i skorzystaj z praktycznych porad lub zadaj pytanie ekspertom. Tam też znajdziesz wszystkie niezbędne formularze i wyślesz PIT online.

Wstępnie wypełniony PIT

Możesz także skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów. Chodzi o tzw. „PFR“, czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. W praktyce oznacza to, że PIT jest wypełniony przez skarbówkę i udostępniony na stronie portalu podatkowego www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Można go pobrać i edytować (np. dopisać ulgi, czy przekazać 1% na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego).

Z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego mogą skorzystać osoby fizyczne rozliczające PIT-37, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Polecamy produkt: PITY 2015 z płytą CD

Wydłużone godziny pracy w urzędach

Wysłanie PIT-u online jest najwygodniejszą formą rozliczenia, ale nie jedyną. Można także składać zeznania papierowe. Dodatkowo dla wszystkich spóźnialskich urzędy skarbowe 29 i 30 kwietnia 2015 będą pracowały dłużej. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych  >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »