reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Działalność gospodarcza

Przepisy nowej ustawy o grach hazardowych (część III)

Aktualizacja: 26.01.2010

Z dniem 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. nr 201, poz. 1540). Akt ten określa warunki urządzania i zasady prowadzenia działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach. Kancelaria Prawna M. Szulikowski i Partnerzy poniżej przedstawia część III uwag na temat przepisów nowej ustawy, dotyczącą reglamentacji, opłat i kwestii podatkowych.. »

Przepisy nowej ustawy o grach hazardowych (część II)

Aktualizacja: 26.01.2010

Z dniem 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. nr 201, poz. 1540). Akt ten określa warunki urządzania i zasady prowadzenia działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach. Kancelaria Prawna M. Szulikowski i Partnerzy poniżej przedstawia część II uwag na temat przepisów nowej ustawy, dotyczącą warunków urządzania gier hazardowych. »

Przepisy nowej ustawy o grach hazardowych (część I)

Aktualizacja: 20.01.2010

Z dniem 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. nr 201, poz. 1540). Akt ten określa warunki urządzania i zasady prowadzenia działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach. Kancelaria Prawna M. Szulikowski i Partnerzy poniżej przedstawia część I uwag na temat przepisów nowej ustawy, przy czym należy zaznaczyć, iż w najbliższych publikacjach dotyczących tej tematyki skoncentrujemy się na zmianach wprowadzonych w zakresie gier losowych, gdyż ta tematyka bywa zwykle pomijana w kontekście rozważań nad nową ustawą, a to zazwyczaj z nimi większość osób ma kontakt w codziennym życiu. »

Faktoring jako forma finansowania działalności

Aktualizacja: 08.06.2009

Faktoring to forma bieżącego finansowania działalności firm. Jednostki korzystają z tej usługi finansowej w celu poprawy struktury bilansowej i bieżącej płynności. »

Jak rozliczyć użyczenie członkowi rodziny składników majątku związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą

Aktualizacja: 13.10.2008

Jestem właścicielką jednoosobowej firmy. Prowadzę księgi handlowe. Zatrudniam w księgowości 2 osoby. Mam też lokal, w którym mieści się hurtownia i biuro. Mój ojciec założył małą firmę handlową i prowadzi pkpir. Co musiałabym zrobić, aby użyczyć ojcu nieodpłatnie części lokalu, tj. pomieszczenia na dokumenty, i komputera? Jakie będą skutki podatkowe takiego działania? »

Firma musi składać zerowe zeznanie

Aktualizacja: 18.09.2008

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą, który nie osiągnął w danym roku żadnych przychodów i nie poniósł kosztów musi złożyć w urzędzie skarbowym zerowe zeznanie podatkowe. »

Działalność można zawiesić na dwa lata

Aktualizacja: 10.09.2008

Możliwość zawieszenia działalności gospodarczej w zakresie podatku dochodowego będzie oznaczała zwolnienie z obowiązku obliczania i wpłacania zaliczek. W przypadku wspólników osobowych spółek prawa handlowego warunkiem zwolnienia będzie zawiadomienie urzędu skarbowego. »

Czy zakład zagraniczny rozlicza podatki w Polsce

Aktualizacja: 09.09.2008

Jestem właścicielem duńskiej firmy. Zamierzam otworzyć zakład tej firmy w Polsce. Czy w Polsce będę musiał płacić podatki? »

Koszty finansowe rozliczane przy działalności developerskiej

Aktualizacja: 04.09.2008

Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na budowie i sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych. Aby finansować swoją działalność, spółka zaciąga kredyty i pożyczki. »

Sprzedaż udziałów jest przychodem finansowym

Aktualizacja: 27.08.2008

W księgach rachunkowych sprzedaż udziałów stanowiących zarówno inwestycje krótkoterminowe, jak i długoterminowe ujmuje się w przychodach finansowych, natomiast wartość netto sprzedanych udziałów stanowi koszt finansowy. »

Optymalizacja nie oznacza unikania podatków

Aktualizacja: 30.07.2008

Optymalizacja podatkowa polega na planowaniu podatkowym, które pozwala na maksymalnie korzystne rozliczenie z fiskusem przy wykorzystaniu legalnych sposobów. »

Handel unijny można potwierdzić e-mailem

Aktualizacja: 25.07.2008

Korespondencja z klientem oraz dokumenty przewozowe mogą być dowodami uprawniającymi do zastosowania zerowej stawki VAT. »

Czy trzeba zapłacić za usunięcie zużytego sprzętu elektronicznego

Aktualizacja: 24.07.2008

Po ostatnich porządkach w firmie stwierdziliśmy, że w magazynie zalega bardzo dużo zużytego sprzętu elektronicznego, jak: stare komputery, monitory, klawiatury, faksy i inne. Chcieliśmy to wyrzucić do śmietnika, ale nasz szef twierdzi, że nie możemy tak postąpić, a na dodatek musimy za utylizację takich odpadów zapłacić. Czy to prawda? »

Ceny transakcyjne: można ograniczyć ryzyko szacowania dochodu

Aktualizacja: 23.07.2008

Ryzyko korekt cen transakcyjnych można zmniejszyć przez gromadzenie dowodów wykonania transakcji oraz przygotowanie dokumentacji podatkowej. »

Kto może płacić PIT według stawki liniowej

Aktualizacja: 10.06.2008

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość wyboru kilku form opodatkowania. Jedną z nich jest podatek liniowy. Nie każdy może jednak z niego skorzystać. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama