| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Urząd Skarbowy > Kontrola skarbowa > Na tropie szarej strefy podatkowej

Na tropie szarej strefy podatkowej

Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przeprowadził w dniu 11 lipca 2010 r. kolejną akcję wymierzoną w nieuczciwych sprzedawców handlujących na bazarach, targowiskach i giełdach.

Pod lupą kontroli skarbowej oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej znalazło się targowisko w Inowrocławiu. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu.

Inspektorzy kontroli skarbowej sprawdzali czy handlujący rzetelnie ewidencjonują sprzedaż. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy przeprowadzili kontrole legalności pobytu oraz legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców.

W wyniku przeprowadzonych czynności inspektorzy kontroli skarbowej nałożyli 50 mandatów karnych, w tym 11 mandatami ukarano handlujących na targowisku obcokrajowców.

Wobec 9 osób podjęto działania wyjaśniające. Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 50 cudzoziemców (obywateli Bułgarii, Armenii, Ukrainy, Rumunii oraz Wietnamu).

W związku z podejrzeniem naruszenia przez trzech obywateli Bułgarii przepisów Kodeksu Wykroczeń, funkcjonariusze wystawili wezwania do stawiennictwa w Placówce Straży Granicznej w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zarejestrowania działalności gospodarczej

Polecamy: Karta podatkowa - poradnik użytkownika

W przypadku potwierdzenia podejrzenia naruszenia prawa, zostaną złożone wnioski do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze Straży Granicznej nałożyli ponadto mandat karny na obywatela Bułgarii za wykonywanie działalności gospodarczej niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Skoordynowane działania zmierzające do ukrócenia nieuczciwych i zakłócających zdrową konkurencję praktyk, prowadzone m.in. wspólnie ze Strażą Graniczną będą kontynuowane.

Polecamy: Jak założyć firmę

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »