reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Obowiązek podatkowy przy wniesieniu aportem znaków towarowych

Obowiązek podatkowy przy wniesieniu aportem znaków towarowych

Kiedy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu wniesienia przez firmę aportem praw do znaków towarowych?

Jako spółka z o.o. jesteśmy podmiotem uprawnionym z tytułu praw do znaków towarowych. Zastanawia­my się nad wniesieniem tych znaków w formie wkładu niepieniężnego do spółki komandytowo-akcyjnej w zamian za wyemitowane na rzecz naszej spółki akcje nowej emisji. Ponieważ to my jesteśmy podmiotem wnoszącym aport, to na nas będzie spoczywał obowiązek rozliczenia należnego VAT od tej czynności. Kie­dy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu wniesienia przez nas aportem praw do znaków towarowych?

Dokumentacja VAT  po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Zbycie praw do znaków towarowych nie zostało objęte szczególnymi zasadami ustalania momentu po­wstania obowiązku podatkowego. Dlatego znajdzie tu zastosowanie reguła ogólna, wyrażona w art. 19a ust. 1 ustawy o VAT. Na podstawie tego przepisu, obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania usługi, tj. z chwilą przeniesienia praw do znaków towarowych, co nastąpi w momencie objęcia akcji nowej emisji w spółce komandytowo-akcyjnej w zamian za aport.

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 19a ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dagmara Jagodzińska

Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności sprawach o rozwód, separację, władzę rodzicielską, alimenty, kontakty z małoletnimi, podział majątku dorobkowego po rozwodzie, zniesienie współwłasności, sprawach wynikających z umów darowizny oraz stosunków spadkowych w rodzinie i innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama