reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Zasady ogólne > Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

Instytuty CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) i AICPA (American Institute of CPAs) stworzyły platformę internetową skierowaną do specjalistów z branży rachunkowości zarządczej, dostępną pod adresem competency.cgma.org. Posiadacze tytułu CGMA (Chartered Global Management Accountant) mogą dzięki niej na bieżąco uzupełniać wiedzę i podnosić kwalifikacje, stając się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.

Polecamy: Controlling i Rachunkowość Zarządcza – prenumerata

Platforma zawiera ponad 1500 artykułów, webcastów i materiałów wideo, a także kursy, dzięki którym jej użytkownicy będą mogli na własną rękę podnosić swoje kwalifikacje i uzupełniać wiedzę, uzyskując kompetencje pożądane przez potencjalnych pracodawców. Treści zawarte na stronie, opracowane zgodnie z CGMA Competency Framework, zostały skonsultowane z reprezentantami instytucji z całego świata, dając pełny obraz wymagań stawianych przed pracownikami. Dokumenty pomogą im uzyskać niezbędne informacje techniczne, biznesowe, ale także te związane z komunikacją. Użytkownicy platformy, wypełniając odpowiednie ankiety, będą mogli również samodzielnie ocenić swoje postępy w nauce. System zasugeruje im następnie obszary, w których specjaliści powinni się „doszkolić” i zaproponuje treści uzupełniające ich dotychczasową wiedzę. Platforma pozwala użytkownikom korzystać z niej w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, dając równocześnie możliwość kontrolowania swoich postępów w nauce.

Zapraszamy na stronę: competency.cgma.org

- Specjaliści z branży rachunkowości zarządczej jak nigdy dotąd muszą na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje i zadbać o rozwój w obszarach obejmujących również kompetencje miękkie. Codzienny napływ informacji ze świata, trendy i tendencje mają ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Kwestia odpowiedniego poinformowania i ciągłego podnoszenia kwalifikacji jest w naszym zawodzie kluczowa  - komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce.

CIMA i AICPA to dwa najbardziej uznane instytuty rachunkowości na świecie, wyznaczające i utrzymujące standardy w branży finansowo-księgowej. Ich członkowie mogą podchodzić do egzaminów, dzięki którym zyskują certyfikat CGMA – międzynarodową kwalifikację z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej

_______________________

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) to instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej (ang. management accountancy). CIMA gromadzi obecnie 227 000 członków oraz studentów w 179 krajach świata. Program szkoleniowy poświęcony jest wyłącznie kształceniu specjalistów na potrzeby pracy w środowisku biznesowym. Głównym obszarem zainteresowania CIMA jako kwalifikacji jest zarządzanie przedsiębiorstwem i rola strategicznej informacji zarządczej w tym procesie. Kwalifikacja CIMA popularna jest wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy. Więcej informacji na temat CIMA znaleźć można pod adresem www.cimaglobal.com.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Aktualizacja: 01.05.2015

Ekspert:

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zdjęcia

Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej
Instytut CIMA i AICPA wspierają specjalistów rachunkowości zarządczej

INFORLEX PKWiU + CN ze stawkami VAT i WIS249.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Nowy JPK_VAT

Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wolny

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama