reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Międzynarodowy finał CIMA 2015 Global Business Challenge

Międzynarodowy finał CIMA 2015 Global Business Challenge

W dniach 3-7 sierpnia odbędzie się globalny finał konkursu dla studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą rachunkowości zarządczej. Rozstrzygnięcie rywalizacji, zorganizowanej przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), rozegra się w tym roku w Warszawie, a wezmą w nim udział reprezentanci 26 krajów i regionów świata. Czteroosobowe drużyny, składające się ze studentów studiów licencjackich – zwycięzcy lokalnych finałów – zaprezentują swoje umiejętności analizy ekonomicznej, zdolności prezentacyjne i językowe. Ich występy będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wejdą przedstawiciele m.in. holdingu Barclays, Shell, Deloitte, Unilever czy Infosys BPO Poland.

Podczas finału przyszli specjaliści rachunkowości zarządczej zaprezentują biznesowe studium przypadku, które mieli już okazję analizować podczas lokalnych zmagań. Drużyny, które zdaniem jury najlepiej zaprezentują swoją wizję rozwiązania problemów spółki z branży naftowej i gazowej, zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bardziej szczegółowymi danymi dotyczącymi marki i pogłębić przygotowane wcześniej opracowanie. Przed finalistami wyjątkowo trudne zadanie – wypracowując rekomendacje dla fikcyjnego zarządu będą musieli brać pod uwagę uwarunkowania nie tylko finansowe. Jak się bowiem okazuje, na funkcjonowanie spółki i jej pozycję wpływają również niepokoje społeczne.

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej

To, który zespół najlepiej poradzi sobie z zadaniem ocenią m.in. Deepesh Lad, COO Asia, Barclays; Doug Alexander, Executive Vice President of Finance Operations, Shell; Robert Jasiński, Executive Director of Business Controlling, PKN ORLEN S.A.; Anna Tumidajewicz, F&A Practice Delivery Manager, Infosys BPO Poland; Krzysztof Pniewski, Partner Consulting, Deloitte i Naomi Smith, Head of Public Policy, CIMA.

- Do międzynarodowego finału CIMA 2015 Global Business Challenge dostali się najlepsi i najbardziej ambitni studenci zainteresowani zagadnieniem rachunkowości zarządczej. To osoby, które wykazują się nie tylko wyjątkowymi umiejętnościami analitycznymi, ale również kompetencjami miękkimi. Duże zainteresowanie konkursem świadczy też o tym, że wyznawane przez CIMA zasady etyczne są dziś w branży wyjątkowo poszukiwane. Być może oznacza to, że wyciągnęliśmy wnioski z kryzysu ekonomicznego z 2008 roku, którego przyczyną, pośród wielu innych, były nieodpowiedzialne postawy finansowych decydentów – komentuje Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polecamy produkt: 50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

W międzynarodowym finale konkursu Polskę reprezentować będzie drużyna Case Blitzkrieg ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która zdobyła pierwsze miejsce podczas krajowych eliminacji GBC.

Więcej informacji na stronie: www.cimaglobal.com/gbc

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zdjęcia

Międzynarodowy finał CIMA 2015 Global Business Challenge
Międzynarodowy finał CIMA 2015 Global Business Challenge

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama